Domů » Bleskovky » Centropol Telecom: První virtuální operátor v síti Vodafone

Centropol Telecom: První virtuální operátor v síti Vodafone

Tak jsme se konečně dočkali a po O2 a T-Mobile už i Vodafone poskytne svou infrastrukturu virtuálnímu operátorovi. A skutečně zde můžeme hovořit o plnohodnotném virtuálovi, jelikož Centropol Telecom si od Vodafonu pronajme pouze síťovou infrastrukturu a všechny ostatní služby si už bude zajišťovat sám. 

Spolupráce Vodafonu a Centropol Telecomu se tedy vydává trochu jinou cestou, než tomu dosud bylo u většiny českých virtuálních operátorů. Nejedná se pouze o model přeprodávání služeb operátora pod jinou značkou, ale o plnohodnotné provozování veškerých služeb v pronajaté síti a to zejména služeb tarifních.

 
Na webu Centropolu zatím o virtuálním operátorovi nenajdete ani čárku

Skupina Centropol se dosud zaměřovala především na dodávky elektřiny a plynu. Nově bude nabízet hlasové, datové i roamingové služby zatím především pro zákazníky s paušálním tarifem. Operátorům chce konkurovat hlavně nižší cenou. Distribuce bude z počátku probíhat existujícími prodejními kanály, které jsou zaměřeny na fyzické osoby, případně drobné podnikatele. Zatím to však má jeden drobný háček, tento virtuál totiž svůj provoz zahájí až v průběhu podzimu letošního roku, kdy už na trhu bude poměrně „těsno“ a jejich pozice už tedy nemusí být tak výhodná.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

 1. fero (neregistrovaný)

  Že by nejlevnější virtuál dotovaný výdělkem z elektřiny? To by mohli přilákat hodně zákazníků.

 2. FOXXX (neregistrovaný)

  hmmm Centropol… pokud k telekomunikačním službám přistoupí stejně, jako k prodeji elektřiny a plynu, tak ostatní virtuální operátory rychle převálcují. Jejich SIMky budou mít tisíce (nebo spíš statisíce?) obelhaných a zmanipulovaných důchodců, kterým je vnutí přímo doma usměvaví pánové, vydávající se pokudmožno za zástupce jiné, důvěryhodnější společnosti. Od téhle firmy bych nechtěl služby asi opravdu ani kdyby byly zadarmo…

 3. TRAVIS (neregistrovaný)

  Odebíráme od Centropolu elektřinu do rodinného domu. Je tedy zcela logický krok, když máte-li od nich elektřinu, pořídit si i mobilní tarif, vyplatí se to poměrně hodně. Docela jsme to poznali na složenkách :)

  Jinak mám asi větší důvěru v občany v důchodu než vy, podle mě jsou dostatečně soudní lidé na to, aby věděli co chtějí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).