K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Cenově dostupné BlackBerry Z3 (Jakarta): První obrázky a specifikace

Cenově dostupné BlackBerry Z3 (Jakarta): První obrázky a specifikace

Pokud vám název BlackBerry Z3 zatím nic neříká, vzpomeňte si na náš článek z konce minulého roku, ve kterém jste se mohli dozvědět, že BlackBerry chystá cenově dostupnou ostružinu s pracovním názvem Jakarta. Nyní se objevily nové informace, dle kterých první plod spolupráce BlackBerry a čínského výrobního giganta Foxconn dostane označení Z3; zároveň unikly i první rendery tajemné ostružiny a známe i předběžné specifikace.

Vypadá to, že konstrukčně se bude i nový výrobce hardwaru držet střídného elegantního designu BlackBerry, z obrázku můžeme zatím tipovat, že bude s nejvyšší pravděpodobností hrát hlavní roli polykarbonát a texturované pozadí by mohlo poskytnout stejně příjemný dotykový vjem jako zadní kryt BlackBerry Z10. Všimněte si také, že tlačítko pro zapnutí a vypnutí se přesunulo na pravou stranu, kde je lépe na dosah než na horní straně, což jsme v recenzi vytýkali pětipalcovému BlackBerry Z30. Pod kapotou však žádnou slávu nečekejte, právě tam budou nejvíce znát úsporná opatření umožňující nasadit nižší cenu. BlackBerry Z3 by měla mít pětipalcový LCD displej s relativně nízkým rozlišením 540 x 960 pixelů, dále nabídne 8 GB vnitřního úložiště, 1,5 GB paměti RAM a 1,2GHz dvoujádrový procesor zatím neznámého výrobce.

   

Hlavní 5Mpix fotoaparát s přisvětlovací diodou doplní na přední straně 1,1Mpix kamerka pro videohovory a asi nejpříjemnějším parametrem bude nevyměnitelná baterie s kapacitou 2 650 mAh, která by spolu s poměrně nenáročným hardwarem a nízkým rozlišením displeje mohla zaručit velice solidní výdrž kolem 3 dnů. Potěší jistě i cena, která by se měla údajně pohybovat v přepočtu kolem 3000 Kč, čímž chtějí Kanaďané pokrýt i low-endový trh, kterému zatím celkem úspěšně kralují Lumie. Jsme zvědaví, zda se BlackBerry Z3 dostane oficiálně i na český trh a zda BlackBerry dokáže optimalizovat operační systém BlackBerry 10 i na takto omezený hardware, aniž by se vytratila pověstná rychlost a spolehlivost BB10.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.