TOPlist

Čeká Twitter odliv uživatelů? Svůj profil zrušil klíčový manažer společnosti Apple

Apple logo na oficiálním obchodě Apple Store

Ať se nám to líbí, nebo ne, Elon Musk je právoplatným šéfem sociální sítě Twitter a hned zavádí minimálně zčásti kontroverzní novinky. Uživatelé ve velkém nesouhlasí především s navracením dříve zablokovaných profilů, jako třeba ten bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, který díky o víkendu skončené anketě může dále tweetovat, byť o to sám nemá zájem. Proti praktice se vymezil i Phil Schiller, bývalý šéf marketingu společnosti Apple a nynější šéf App Store, a svůj účet na Twitteru zrušil.

Podle informací Marka Gurmana z agentury Bloomberg si Schiller založil svůj twitterový profil v listopadu 2008, tedy před 14 roky. V čase, kdy svůj profil nenávratně odstranil, jej sledovalo více jak 200 tisíc lidí. Jak uvádí server MacRumors, Schiller touto cestou propagoval nové produkty i úspěchy Applu a komunikoval se zákazníky.

S procesem, kterému Elon Musk říká „navracení svobody slova na platformu“, nesouhlasí ani generální ředitel jablečné společnosti Tim Cook. V rozhovoru pro stanici CBS prohlásil, že doufá, že si Twitter i s novým vedením zachová své standardy v moderování diskuzí. Zdali i on zvažuje odchod ze sítě, neoznámil.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku