Cadillac Celestiq se odhaluje. Luxusní elektrolimuzíny se vyrobí pouze 500 kusů ročně

cadillac celestiq show car 10

Ačkoliv úplné odhalení očekávaného elektromobilu Cadillac Celestiq nastane ještě do konce tohoto týdne, americká značka vypustila několik dalších snímků. Luxusní limuzína ale rozhodně nebude vozem pro každého, protože její cena bude startovat okolo 300 tisíc dolarů, což představuje bezmála 9 milionů korun. Ročně prý vznikne pouze 500 exemplářů.

Celestiq má být ručně vyráběn v technologickém centru koncernu General Motors ve městě Warren v Michiganu. Vůz je postaven na architektuře Ultium EV, kterou sdílí také s Cadillacem Lyriq nebo novou generací GMC Hummer. Přítomna bude také technologie Ultra SuperCruise pro autonomní řízení. Díky ní má GM v polovině této dekády odhalit plně autonomní elektromobil.

cadillac celestiq show car 09 0

Premiéra nové limuzíny proběhne na instagramovém profilu General Motors Design v pátek v 15:00 SEČ. Ohledně reálné dostupnosti ale bohužel zatím žádné informace nemáme.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku