TOPlist

Bývalý CEO Palmu: Znovu bych Palm společnosti HP neprodal

Bývalý CEO společnosti Palm Jon Rubinstein opustil před časem Hewlett-Packard a rozpovídal se o svém pohledu na selhání operačního systému WebOS. V rozhovoru řekl, že kdyby si mohl vybrat znovu, nevybral si jako partnera HP. „Mluvme o mrhání. Kdybychom věděli, jak to prostě uzavřou a nikdy nedají šanci růst, jaký by mělo smysl prodat Palm takové společnosti? Je tu dlouhý seznam věcí, které jsme udělali a byly přebrány od Microsoftu, Applu a Androidu.“, prohlásil Jon.

Dále také potvrzuje informace, o kterých se již déle mluvilo, tentokrát však máme více detailů. Od začátku měl Palm problém, kvůli operátorovi Verizon, který se rozhodl vycouvat z podpory chytrého telefonu Palm Pre. Společnost se tak musela uchýlit k operátorovi Sprint. Rubinstein k tomu řekl: „Měli jsme téměř hotové dohody s operátory Verizon a Vodafone, ale na poslední chvíli se rozhodli vycouvat, tak jsme museli uzavřít smlouvu se Sprintem.“

  

Dále poznamenal, že řada technologií originálně představených ve WebOS si našlo cestu do dalších platforem – včetně nového iOS 7. Konkrétně zmínil multitasking, notifikace, a OTA aktualizace. Zároveň se prý Palm snažil čelit operátorům v instalování vlastního softwaru na jejich zařízení.

 
Nabídka multitaskingu ve WebOS a novém iOS 7

V současnosti Rubinstein sedí v dozorčí radě Qualcommu a Amazonu, což podle něj není náhoda: „Věřím v mobilní zařízení a integraci domácností, věřím ve “wearable computing” a další podobné věci. Vše bude propojeno přes cloud.“ WebOS je dnes prakticky mrtvý. HP si nechalo pár zaměstnanců, kteří se starají o běh online služeb a prodalo většinu z Palmu LG. LG zatím neodhalilo přesné plány s operačním systémem WebOS, ale očekává se integrace do chytrých televizí. Konkrétní produkty uvidíme však nejspíš až v roce 2014.

Autor článku David Podzimek
David Podzimek

Kapitoly článku