Bývalí zaměstnanci Nokie spojili síly, chtějí oživit MeeGo

Skupina bývalých zaměstnanců finské Nokie se dala dohromady s vybranými příznivci mobilní platformy MeeGo a společně vytvořili nový startup s názvem Jolla, jehož cílem bude dodávat na trh nová zařízení právě s tímto operačním systémem. Podle firemního profilu na LinkedInu tvoří Jollu mimo jiné bývalí manažeři a klíčoví profesionálové Nokie v čele s Marcem Dillonem, kteří se podíleli na vývoji modelů N9 a N950 a kteří „byli odejiti“ poté, co se výrobce rozhodl platformu MeeGo opustit a vsadit svoji budoucnost na Windows Phone.

 

„Odpadlíkům“ z Jolly se podařilo během relativně krátké doby navázat vztahy s několika mezinárodními investory a dalšími partnery a chtějí společně pokračovat v tom, co Nokia začala. „Nokia vytvořila něco báječného – nejlepší smartphonový produkt na světě. Zaslouží si, aby existoval dál, a my to společně dokážeme,“ zní oficiální vyjádření společnosti Jolla.

 

Co na tento nápad říkají naši čtenáři? Myslíte, že má Jolla šanci na úspěch? Pořídili byste si vůbec zařízení postavené na platformě MeeGo? Podělte se s námi v diskuzi.

Zdroj: TheVerge

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku