Domů » Bleskovky » Byla to jen otázka času: Google se v letošním roce stane mobilním operátorem

Byla to jen otázka času: Google se v letošním roce stane mobilním operátorem

Pokud se řekne Google, každý si ihned vybaví populární vyhledávač, operační systém Android a další z široké palety projektů této obří společnosti. Už tak bohaté portfolio obchodních aktivit má v dohledné době rozšířit byznys s poskytováním komunikačních služeb. Na internetu totiž začínají kolovat stále častější spekulace o navázání úzké spolupráce s americkými operátory T-Mobile a Sprint.

 

Pokud se skutečně nejedná o fámy, kterých bylo na toto téma v minulých letech dost, Google se v letošním roce pustí do role virtuálního operátora. Projekt s interním označením NOVA má na starosti Nick Fox a podle neoficiálních informací již několik měsíců dohlíží na interní testování plánovaných služeb. Za předpokladu, že Google v nadcházejícím období spustí vlastního virtuálního operátora, bude zajímavé sledovat, jaké taktiky zvolí pro přilákání nových zákazníků. Nám poté nezbude než doufat, že se internetový gigant rozhodne vydat za hranice americké domoviny a své služby nabídne i v Evropě.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

12 komentářů

 1. Super, už nebude muset špehovat přes web a aplikaci, ale pojede to rovnou přes linku. Díky, nechci…

 2. djdjdj (neregistrovaný)

  Ještě se ani neví, jestli je to vůbec pravda ani jaké služby bude nabízet, ale už „doufáme, že se dostane do Evropy“. A to jako proč? :D

 3. Pred sppjenim hovoru si vypocujeme namiesto zvonenia krátku reklamu ktorú budeme moc preskocit po piatich sekundach stlacenim tlacitka 1

 4. spiSM? (neregistrovaný)

  OT: Včera MS zveřejnil česká ISO s Windows 10, proč o tom nepíše Smartmania?

  [odkaz]

  [odkaz]

 5. googl-hnus (neregistrovaný)

  A uz nas budou sledovat vsude. Ho**da

 6. Já tebe doufám že v EU nebude jinak do té sítě nebudu ani volat …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).