Domů » Bleskovky » Bug: Android 4.2 nemá rád Vánoce, v kalendáři se zapomnělo na prosinec

Bug: Android 4.2 nemá rád Vánoce, v kalendáři se zapomnělo na prosinec

Prosinec měl být měsícem plným různorodých událostí. Vánoční svátky, hrozící konec světa, čekání na Nový rok a určitě bychom našli i mnoho dalších chystaných záležitostí. Všechno ale nyní můžeme z kalendáře vymazat a Ježíšek se po dlouhé době může těšit na zaslouženou dovolenou, protože Google nám dal jasně najevo, že nic z výše uvedeného výčtu nás nečeká.

Podle kalendáře v nejnovější verzi operačního systému Android 4,2 „Jelly Bean“ totiž žádný prosinec není. A to nejen letos, ale ani žádný další rok. Znamená to tedy, že minulé Vánoce byly zjevně těmi posledními, které jsme mohli prožít. Část z nás zajásá, protože spoření nyní bude o mnoho jednodušší, některým bude atmosféra vánoc naopak chybět. Takový je ale osud a nám nezbývá, než se s ním smířit.

  

Nyní zcela vážně. Chcete-li přidat událost konající se v prosinci k některému z vašich kontaktů v nové verzi Androidu 4.2 „Jelly Bean“, budete opravdu mít smůlu. Po listopadu totiž následuje leden a jeden měsíc se nám poněkud ztratil. Není ničím divným, že se s větší aktualizací objeví i nějaké drobné chyby, nicméně něco takového tu již dlouho nebylo. Google se již vyjádřil, že na nápravě se pracuje, nezbývá tedy než doufat, že to do onoho měsíce stihnou.

Zdroj

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

19 komentářů

 1. ROFL :D tak to takhle po ranu fakt pobavilo :D Dobrej bug :D

 2. V Googlu tak ctějí odvrátit konec světa. Asi si myslí že když 21. prosince 2012 nebude, nebude ani konec světa :-)

  • Martin (neregistrovaný)

   To by mělo být jednodušší: protože „co není na Google, neexistuje“, mělo by stačit důsledně smazat vše o konci roku z databází Google. In Google non est, ergo non est.

  • S4crifice (neregistrovaný)

   Však konec světa 21. 12. 2012 nebude … Mám doma konzervu s vepřovým a má trvanlivost do června 2013, přece by neklamali zákazníky ;) …

  • S4crifice: To je zakonzervovaný genetický materiál pro budoucí rasu (no z nějakých 96% to bude člověk….), aby mohli obnovit předešlou, tedy to budou nějaká dvojnohé prasolidi (což na mnohé sedí i dnes, btw.:-) ).

 3. Ona je to vcelku velka sranda :) Ale jinak je to pruser jak vrata! Za tohle bych bez milosti vyhazoval nebo aspon skrtal cely platy i s vanocnima premiema… vsak co, kdyz neni prosinec, tak preci neni ani vyplata :D

 4. Člověk si to musí přečíst 2x, pak se ještě podívat na datum, jestli to není apríl:-)

  Jako věřím, že se dá zapomenout na přestupný den v únoru (Apple), ale zapomenout celý měsíc!?:-D

  Pro Google je obrovské štěstí, že se to prakticky týká jen Nexusů, jinde 4.2 není, nedovedu si představit, jak by HTC, Sony, Samsung apod. začali s jejich politikou distribuovat OTA aktualizace….

  Opět se ukazuje, jak důležité je Googlem řečené „nakupujte u správných výrobců“:-)

 5. OIndra (neregistrovaný)

  „Chcete-li přidat událost konající se v prosinci k některému z vašich kontaktů“… To znamená, že aplikace „Kalendář“ měsíc Prosinec normálně obsahuje, nezobrazí ho pouze při editaci kontaktu. Můj Galaxy Nexusu s Androidem 4.2 to tak má. Také jsem někde četl, že se tento bug projevuje pouze v některých jazykových verzích Androidu 4.2

  • U Google v hlášení chyb je myslím třeba i to, že kontakt s událostí na prosinec se nesynchronizuje a kdo ví, kde všude to ještě škodí. Prostě bug který snad nemá obdoby. Velmi solidní ostuda. Taky tím asi potěší partnery, kteří např. připravovali aktualizace s 4.2 a za chvíli jim přijde mailík, sorry, ale tohle je zásadní aktualizace 4.2.1, musíte upravit…. jistě skáčou radostí.

  • Souhlasim UNI… VELMI solidni ostuda :-/

 6. fero (neregistrovaný)

  no jo u WP8 už se doladují jen detaily ale tady u androidu vidím že je konec světa :D

 7. PHiLiPZ (neregistrovaný)

  Tak to dopadne ked si niekto patentuje December

 8. No pozeram, ze niekto tu ma vdaka tomu Vianoce:-). Este stastie, ze november a tyka sa to casti Nexusov, ktory mozu dostat aktualizaciu okamzite. I inych vyrobcov by to bol problem.

  • W8 (neregistrovaný)

   no nie celkom nuda

   keby to bol Apple ,už by to tu bolo plné zelených zvratkov a ty by si jasal ako prvý

   :D

  • nie, Apple by mohol vydať aktualizáciu tiež v krátkom čase tak by to nebol problém

  • fero (neregistrovaný)

   W8: tak v tom s tebou plně souhlasím :D

 9. Nexus 7 – Android 4.2 a prosinec tam normálně je

 10. Karel Valeš (neregistrovaný)

  Greenarrow: přesně tak, mám normální Nexus, OTA 4.2 a prosinec tam mám. Asi dělám něco špatně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).