Budou iPhony vypadat jako Xperie? Apple prý příští rok použije vyšší displeje – SMARTmania.cz

Budou iPhony vypadat jako Xperie? Apple prý příští rok použije vyšší displeje

1800 900 iPhone 14 Pro deep purple
  • Příští iPhony se možná dočkají protáhlejších displejů
  • Poměr stran by mohl být podobný jako u Xperií

O tom, jak budou vypadat letošní iPhony, je rozhodnuto, v Cupertinu tak aktuálně přemýšlejí nad tím, jak bude vypadat modelová řada pro příští rok. Šéf Display Supply Chain Consultants (DSCC) Ross Young v tomto týdnu přišel s poměrně divokou spekulací, ovšem vzhledem k jeho přesným odhadům v minulosti nelze jeho předpovědi brát na lehkou váhu.

Podle Younga bude Apple zvětšovat displeje u Pro modelů, a to o desetinu palce – iPhone 16 by měl dostat 6,2″ zobrazovač, u iPhonu 16 Pro Max máme očekávat 6,8″ panel. Apple údajně zvětšení provede tak, že změní poměr stran ze současných 19,5:9 na širokoúhlejší, pravděpodobně na 20:9 nebo 20,5:9. To už je poměrně blízko k posledním generacím smartphonů od Sony, které obsahují displeje o poměru stran 21:9.

Jablečné telefony by si tak mohly zachovat svoji šířku a pouze narůst do výšky. Platí to ale jen u Pro modelů, u základních iPhonů 16 a 16 Plus se pravděpodobně proporce měnit nebudou. Podle nedávno uniklé časové osy by příští generace iPhonů měla používat stejnou technologii jako letošní – u základních modelů má Apple nasadit LTPS zobrazovače s dynamickým ostrůvkem, v případě Pro modelů má nasadit panely typu LTPO.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku