Z iPhonu zmizí nejotravnější prvek. Apple jej chce ukrýt pod displej

1800 900 iPhone 14 Pro deep purple
  • Základní iPhony si na 120Hz displeje ještě nějakou dobu počkají
  • Do čtyř let chce Apple vyrobit iPhone bez jakýchkoliv ostrůvků pro fotoaparát

Pokud pomineme levný iPhone SE, vydává Apple už několik let po sobě dvě základní řady svých telefonů – základní a Pro. Odlišností je mezi nimi celá řada, dražší modely obvykle dostávají bytelnější ocelové tělo, více fotoaparátů a také lepší displeje. Zatímco poslední dvě generace iPhonů Pro se pyšní 120Hz zobrazovači, u základních iPhonů si Apple s jejich nasazením dává načas. A ještě chvíli to tak potrvá.

Podle harmonogramu, který zveřejnil šéf Display Supply Chain Consultants (DSCC) Ross Young, budou základní iPhony vždy za svými dražšími sourozenci v oblasti displejů zaostávat. Sice do nich postupně mají pronikat vylepšení z řady Pro, avšak v daný okamžik Apple posune kupředu i displeje dražších modelů.

roadmap

iPhony 15 a 15 Plus se například letos mají dočkat pilulkovitého výřezu Dynamic Island, ovšem zasazen bude pouze do 60Hz zobrazovače. Vyšší obnovovací frekvenci mají základní iPhony dostat až v roce 2025, v tu dobu už ale Apple plánuje u iPhonů Pro skoncovat se současnou podobou Dynamic Islandu – nahradit jej má kruhový otvor pro selfie kamerku, přičemž zbylé senzory TrueDepth kamerky mají být v roce 2025 zcela schované pod displejem.

Na toto řešení mají základní iPhony přesedlat až v roce 2027, ovšem v tu dobu už Apple u řady Pro schová pod displej kompletní sestavu včetně samotné selfie kamerky. Pokud tedy budete chtít mít v kapse ten nejmodernější displej, jaký Apple právě nabízí, budete muset minimálně v příštích pěti letech vybírat z dražší modelové rodiny.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku