Domů » Bleskovky » Brzy oznámíme, kdy letošní Xperie obdrží Android 4.1, slibuje Sony

Brzy oznámíme, kdy letošní Xperie obdrží Android 4.1, slibuje Sony

Japonská společnost Sony prostřednictvím svého Twitter kanálu informovala, že v následujících dnech přijde s oznámením ohledně dostupnosti aktualizace na Android 4.1 “Jelly Bean” pro letošní portfolio telefonů řady Xperia. Update se dočkají telefony Xperia T, TX, V, S, acro S, ion, P, go a J. Pro starší modely z roku 2011 Jelly Bean oficiální cestou dostupný nebude. Dále také víme, že modely Xperia T, TX a V se aktualizace na nový Android dočkají v polovině prvního čtvrtletí příštího roku a je velice pravděpodobné, že podobný termín bude platit i pro zbytek portfolia. Oficiálně se to dozvíme za pár dnů.

 

Sony rovněž včera také vydalo aktualizaci pro Xperii P, Xperii U, Xperii Go a Xperii Sola, která opravuje nahlášené chyby, zvyšuje stabilitu a jmenovitě vylepšuje funkce v aplikacích Fotoaparát, NFC a Zprávy. Kromě toho řeší problémy s WiFi připojením a tetheringem, verze Androidu ale zůstává stejná (4.0 “Ice Cream Sandwich“).

-

Už podle výčtu letošních modelů se Sony řadí mezi jedny z nejaktivnějších výrobců chytrých telefonů, tak doufejme, že japonskému výrobci elán vydrží i v příštím roce a dočkáme se celé řady dalších telefonů, snad i s Windows Phone 8.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. tomu teda rikam rychlost jely bean 4.1.1 az pristi rok v prvnim ctvrtleti si delaji srandu na nexusu uz mam 4.2.1 to bude sony trochu dost pozadu mely by pridat na rychlosti.

  • zipiik (neregistrovaný)

   Taky bych cekal, ze oznami preskoceni 4.1 a upgrade na 4.2.

 2. Miroslav Havlíček

  Bratr má Xperii Go od T-mobilu a ještě nedostal ani ICS. :-/

  • a (neregistrovaný)

   Ať si jí připojí přes USB k počítači, nainstaluje si Sony PC Companion a ona mu vyhledá všechny dostupné aktualizeace. Nebo to jde přímo v telefonu => Středisko Aktualizace

 3. ä (neregistrovaný)

  Ať si jí připojí přes USB k počítači, nainstaluje si Sony PC Companion a ona mu vyhledá všechny dostupné aktualizeace. Nebo to jde přímo v telefonu => Středisko Aktualizace

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).