Domů » Bleskovky » Brousíte si zuby na Surface Duo? Nepotěšíme vás. Mimo USA se letos nedostane

Brousíte si zuby na Surface Duo? Nepotěšíme vás. Mimo USA se letos nedostane

V minulém měsíci Microsoft představil smartphone komunikátor s povolením telefonovat nazvaný Surface Duo. Toto zařízení lze zatím zakoupit pouze ve Spojených státech, neseženete jej ani v zemích, kde se jinak počítače Surface oficiální cestou prodávají. A minimálně v příštích měsících to tak zůstane.

surface duo

Surface Duo zatím zůstává exkluzivní pro USA

Podle webu WindowsCentral nemá Microsoft zatím v plánu Surface Duo za hranicemi USA prodávat, naopak si chce na amerických zákaznících ověřit jeho přijetí. Do dalších regionů by tak tento komunikátor měl zamířit až poté, co v Redmondu uvidí pozitivní zpětnou vazbu. Ta ovšem nemusí být samozřejmá, neboť Surface Duo rozhodně není dokonalé zařízení – má loňský hardware, pouze jeden fotoaparát, chybí mu NFC a trpí vysoko nastavenou cenou.

surface duo 3 1

To ale neznamená, že se Microsoft na expanzi nepřipravuje; Surface Duo již získal certifikace např. ve Velké Británii, Kanadě, EU či Japonsku. Dříve než v roce 2021 se tam ale patrně neobjeví, i když jak tvrdí redaktoři Windows Central, plány na jeho uvedení jsou velmi proměnlivé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Zapsklej Dedek

  není problém si to objednat třeba na Ebay

  • O tom nie je clanok. A mozes mi sem dat odkaz, kde na ebay sa da kupit? Dakujem

 2. Mam rad surface zariadenia, ale s tymto podla mna dieru do sveta neurobia.

 3. Ač se někomu může tohle zařízení jevit všelijak, pravdou je, že má prostě svůj „styl“. Není to to, co tlačí Apple nebo Samsung, ale je to špatně? Narozdíl od bezduchých společností z ČLR, jako jsou Xiaomi, Oneplus, Huawei a další, se alespoň microsoft snaží přijít s něčím svým a špatné to rozhodně není.
  Velké sympatie i za vlastní launcher, který jde microsoftí cestou a není založen na kopírce známých prostředí – jako třeba poslední článek o Oneplus.

  • To že se snaží být originální špatný není. Blackberry se taky snažilo být originální a jak to dopadlo (Passport zatím beru jako svůj nejlepší telefon, co jsem měl). Duo je originální, ale nevím, jestli může mít úspěch telefon, kde nejde dělat víceméně žádná operace jednou rukou.

  • Pamatuju si, že jsi tu psal, že používáš nejraději kombinaci SE + tablet. Na jednu stranu souhlas, na druhou stranu prostě neber Surface Duo jako telefon, ale jako doplněk třeba právě k tomu SE. Na většinu funkcí spojených s telefonem budeš používat SE a v případě něčeho většího vytáhneš z kapsy Surface Duo.
   Výhoda Dua je ve skladnosti, dáš to do kapsy a nepotřebuješ na to tašku, takže je pořád s tebou, jako druhé, schopnější zařízení.
   Mě se DUO líbí právě tímto směrem. Ne jako telefon, ale jako něco druhého, co koupím k menšímu iPhonu a budu to nosit oboje.
   Já bych třeba tablet nechtěl, protože když už vytáhnu tablet, který musím někam položit (klín, stůl apod.), tak můžu rovnou vzít plnohodnotný notebook. Stejně jako skladnost – do kapsy ho nedám. Pro mě má obrovskou cenu přenositelnost a to, jestli to vezmu bez tašky.
   Tudíž proto mi dává Duo smysl. Ne jako náhrada telefonu, ale jako ideální kombinace iPhone + Duo + Macbook. Já jsem nikdy iPadů nepřišel na jméno, na druhou stranu mezi iPhonem a Macbookem je dost velká propast, co se využitelnosti týče.

  • Chápu, ale přijde mi, že cílovka stejně zaměřená jako ty bude strašně úzká, že když to srovnáš s mezistupněm od applu s podobnou konfigurací (ipad pro 11, cellular, 256GB), tak je to cenově $1049 vs $1499 ve prospěch applu, navíc to půjde mimo ekosystém a aplikačně to taky nebude žádná sláva a kdo chce spíš větší kapesnější zařízení, tak spíš půjde do něčeho typu galaxy note 20 ultra.

  • Tak o ceně jsme se nebavili, jsou lidi, kterým je to jedno. Spousta lidí na vysokých pozicích přestává laptop používat, pokud dělají nějakou řídící funkci a firmu řídí z mobilu. Nechtějí nic tahat, ani tablet. Takovým lidem může duo, jako další zařízení do saka přijít vhod.
   Třeba šéf twitteru se nechal slyšet, že používá jen mobil na vše.

 4. Neni o co stat, tohle bude jenom dalsi propadak od MS

 5. Tak hlavně že paskající Fold tu bude… Fakt super

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).