Domů » Bleskovky » Broadcom se po odmítnutí akvizice rozhodl získat Qualcomm jinou metodou. Uspěje?

Broadcom se po odmítnutí akvizice rozhodl získat Qualcomm jinou metodou. Uspěje?

Největší obchod v dějinách IT se v listopadu neuskutečnil. Společnost Broadcom projevila velký zájem o amerického výrobce mobilních čipů Qualcomm, jeho představenstvo nabídku 105 miliard dolarů (asi 2,3 biliony korun) odmítlo (více informací). Investoři Qualcommu však naznačili, že o prodeji za vyšší částku by se dalo uvažovat, tu zatím Broadcom nenabídl. Naopak se pokouší získat Qualcomm získat jinou cestou.

Na výročním zasedání akcionářů Qualcommu, které se konalo před letošními Vánoci, navrhly společnosti Broadcom a Silver Lake Partners jedenáct vlastních kandidátů do představenstva Qualcommu. Tyto osoby by měly nahradit současné představenstvo a otevřít tak cestu k akvizici, což je považováno za nepřátelské převzetí.

Qualcomm výměnu představenstva odmítá s tím, že představení kandidáti jsou neodmyslitelně konfliktní a nepředstavují pro něj žádný dovednostní či odborný přínos. Americká firma je spokojena se současnou jedenáctkou a bude ji nominovat k opětovnému zvolení, aby mohla pokračovat v plnění svých povinností. Konečné slovo však budou mít akcionáři Qualcommu, které se nyní bude Broadcom snažit získat na svoji stranu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Takže nasadí vlastní mne a ti to tam zařídí….
    No nám to může být celkem putna pokud se kvalita čipu, dostupnost a ceny příliš nezmění, jsem ale zvědav jak to nakonec dopadne, obchod je to obří .

  2. Vlastní koně…

  3. To mi připomíná kdysi akvizici Microsoft Nokia. Nejdříve si tam Microsoft nasadil svého Trojana a pak to koupil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).