Domů » Bleskovky » Broadcom se po odmítnutí akvizice rozhodl získat Qualcomm jinou metodou. Uspěje?

Broadcom se po odmítnutí akvizice rozhodl získat Qualcomm jinou metodou. Uspěje?

Největší obchod v dějinách IT se v listopadu neuskutečnil. Společnost Broadcom projevila velký zájem o amerického výrobce mobilních čipů Qualcomm, jeho představenstvo nabídku 105 miliard dolarů (asi 2,3 biliony korun) odmítlo (více informací). Investoři Qualcommu však naznačili, že o prodeji za vyšší částku by se dalo uvažovat, tu zatím Broadcom nenabídl. Naopak se pokouší získat Qualcomm získat jinou cestou.

Na výročním zasedání akcionářů Qualcommu, které se konalo před letošními Vánoci, navrhly společnosti Broadcom a Silver Lake Partners jedenáct vlastních kandidátů do představenstva Qualcommu. Tyto osoby by měly nahradit současné představenstvo a otevřít tak cestu k akvizici, což je považováno za nepřátelské převzetí.

Qualcomm výměnu představenstva odmítá s tím, že představení kandidáti jsou neodmyslitelně konfliktní a nepředstavují pro něj žádný dovednostní či odborný přínos. Americká firma je spokojena se současnou jedenáctkou a bude ji nominovat k opětovnému zvolení, aby mohla pokračovat v plnění svých povinností. Konečné slovo však budou mít akcionáři Qualcommu, které se nyní bude Broadcom snažit získat na svoji stranu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments