Sledujte nás na YouTube

Brando začalo prodávat první 3D tablet na světě

Jistě vás už někdy napadla otázka, který z výrobců jako první představí tablet s 3D displejem. Prvenství si vysloužil v našich končinách neznámý výrobce Brando se svým modelem Gadmei T863. Čínský výrobce nezastírá, že se snažil od počátku vyvinout tablet s 3D displejem, který bude zároveň i cenově dostupný. Ostatně snaha o co nejnižší náklady se projevila na použitém hardwaru, jehož parametry nejsou na dnešní dobu nijak oslnivé. Gadmei T863 nabídne 8″ displej s rozlišením 1280 x 768 pixelů a možností zobrazování 3D obsahu. Hnacím motorem tabletu se stal jednojádrový procesor ARM Cortex A9 s taktovací frekvencí 1 GHz doplněný o grafický akcelerátor ARM Mali-400 s podporou přehrávání videa ve fullHD rozlišení (1080p).

-

Další výbava zahrnuje 512 MB operační paměti, 8 GB úložného prostoru, slot na mikroSD karty a přední VGA kamerku pro videohovory. Z konektorové výbavy pak nechybí USB 2.0 a HDMI port. Jako operační systém posloužil Android od Googlu ve verzi 2.3 Gingerbread, což považuji za největší nedostatek tohoto tabletu. Dostatečnou výdrž má zajistit Li-Ion akumulátor o kapacitě 5000 mAh. V úvodu jsem již nakousl příznivou cenu, která by neměla přesáhnout 199 USD (zhruba 4000 Kč). Pokud se tedy chcete stát majitelem prvního 3D tabletu na světě, máte možnost si ho objednat přímo ze stránek výrobce.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentáře

 1. Pipa (neregistrovaný)

  tak za ty prachy ……..

 2. Mayonyx (neregistrovaný)

  Pokial viem, prvy predstaveny 3D tablet bol od LG, LG Optimus Tab 3D…

 3. Cheetah007 (neregistrovaný)

  Nijak oslnivý hardware? nevím ale pokud někdo nemá potřebu hrát nějaké extra pecky (spousta lidí a já taky už dávno z her vyrostla),ten se spokojí s Cortex A9 ten je hodně dobrý a zvládá s pomocí gfy akcelerátpru i FullHD1080p,nevím já mám Archose A70 s Cortex A8 který by byl patrně označen jako předpotopní (vývoj v pc oblasti jde strašně rychle)a jsem hodně spokojený,video zvládá také i když “jen” HD720p.

  Pokud jde o nenaždraný flash tak jeho nativní podporu má také ale je to na hranici…je dobře že adobe pro android tohle svinstvo pomalu zabíjí a bude snad vyvíjet adobe air či spolupracovat na HTML5 běží na něm třeba youtube,videa na idnes a td. pokud se nepletu,ten lítá perfektně a nemá tak nesmyslné a nehorázné HW nároky!

  • Kott02 (neregistrovaný)

   Ja třeba mám potřebu hrát extra pecky, např GTAIII a podobně. Ale i tak za cenu, která je uvedená v článku je to superkové….jen ten starý android ajajaj.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *