Boeing připravuje svůj vlastní smartphone s Androidem

Pokud se řekne slovo Boeing, tak snad každému se ihned vybaví obří letadla a možná i vesmírný výzkum. K tomu však velmi brzy přibude i mobilní divize, jelikož výrobce v současné době pracuje na vývoji vlastního smartphonu s operačním systémem Android. Podle časopisu National Defense se bude jednat o super bezpečný telefon, který spatří světlo světa na sklonku letošního roku. Ostatně tuto skutečnost potvrdil i samotný prezident společnosti Roger Krone, který řekl, že v Boeingu právě finišují práce na vývoji plně funkčního prototypu. S nejvyšší pravděpodobností se nebude jednat o masovou záležitost, kterou si budete moci pořídit u vašeho operátora.

Telefon bude primárně určen pro zaměstnance ministerstva obrany, armádním složkám a ostatním institucím, které potřebují maximálně zabezpečený zdroj komunikace. Možná se nyní ptáte, proč volba padla právě na operační systém Android. Odpověď je poměrně jednoduchá. Boeing chce svým zákazníkům nabídnout zařízení, které zajistí nejen výborně šifrovanou komunikaci, ale i široké spektrum dalšího využití, kterým disponují současné smartphony s Androidem. Pokud patříte mezi politiky či jiné osoby toužící po maximálním soukromí, budete si muset připravit obnos ve výši dvaceti tisíc dolarů (zhruba 375 000 Kč). Boeing se nijak netají velmi úzkými vztahy na armádní složky spojených států a proto je též velmi pravděpodobné, že bude chtít získat post výhradního dodavatele na mobilní zařízení. Pro úplnost je nutné dodat, že tak dost možná nahradí společnost Dell, která Pentagonu dodává svůj speciálně upravený model Streak 5.

Zdroj: Phonearena

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku