Domů » Bleskovky » Boeing připravuje svůj vlastní smartphone s Androidem

Boeing připravuje svůj vlastní smartphone s Androidem

Pokud se řekne slovo Boeing, tak snad každému se ihned vybaví obří letadla a možná i vesmírný výzkum. K tomu však velmi brzy přibude i mobilní divize, jelikož výrobce v současné době pracuje na vývoji vlastního smartphonu s operačním systémem Android. Podle časopisu National Defense se bude jednat o super bezpečný telefon, který spatří světlo světa na sklonku letošního roku. Ostatně tuto skutečnost potvrdil i samotný prezident společnosti Roger Krone, který řekl, že v Boeingu právě finišují práce na vývoji plně funkčního prototypu. S nejvyšší pravděpodobností se nebude jednat o masovou záležitost, kterou si budete moci pořídit u vašeho operátora.

Telefon bude primárně určen pro zaměstnance ministerstva obrany, armádním složkám a ostatním institucím, které potřebují maximálně zabezpečený zdroj komunikace. Možná se nyní ptáte, proč volba padla právě na operační systém Android. Odpověď je poměrně jednoduchá. Boeing chce svým zákazníkům nabídnout zařízení, které zajistí nejen výborně šifrovanou komunikaci, ale i široké spektrum dalšího využití, kterým disponují současné smartphony s Androidem. Pokud patříte mezi politiky či jiné osoby toužící po maximálním soukromí, budete si muset připravit obnos ve výši dvaceti tisíc dolarů (zhruba 375 000 Kč). Boeing se nijak netají velmi úzkými vztahy na armádní složky spojených států a proto je též velmi pravděpodobné, že bude chtít získat post výhradního dodavatele na mobilní zařízení. Pro úplnost je nutné dodat, že tak dost možná nahradí společnost Dell, která Pentagonu dodává svůj speciálně upravený model Streak 5.

Zdroj: Phonearena

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. Mno nevim, ale Android se mi pro tuto sferu ROZHODNE nezda vhodny OS :-/ Rozhodne bych volil radeji nejaky velmi jednoduchy OS, ktery sice nic neumi, ale neni na nem co pokazit a je maximalne prehledny i pro starsi nebo netechnicke typy uzivatelu.

 2. Thab (neregistrovaný)

  Naopak, Android je, vzhledem k masivní upravitelnosti, patrně nejvhodnější. Otázkou je spíš, nakolik je telefon určený pro US government opravdu zárukou soukromí, imho spíš naopak…

 3. no ešte nech ho napchajú do lietadiel a cestujem lodou

 4. aaron (neregistrovaný)

  Masova zalezitost za 375 000 kc dostupna u operatora? Neco me asi unika. RIM se nema ceho bat.

 5. aaron (neregistrovaný)

  aaron (neregistrovaný): Neumis cist? NEbude masova zalezitost.

 6. snad ten mobil bude minimalne tak velky ako jambo :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).