BMW ukázalo novou elektroloď The Icon. Na palubě zní Hans Zimmer v Dolby Atmos

P90505615 highRes
  • Elektroloď The Icon ujede 100 km a maximální rychlost dosahuje 55 km/h
  • V interiéru je špičkový zvukový systém s podporou Dolby Atmos 
  • Má se jednat o produkční model, který může jít do výroby 

Ačkoliv BMW v poslední době odhalilo několik zajímavých automobilů na elektřinu, z hlediska elektromobility se zdaleka nesoustředí pouze na osobní vozy. Nyní ve spolupráci s výrobcem luxusních jachet Tyde vznikla jednoduchá loď kompletně poháněná elektřinou s označením The Icon. S maximální rychlostí okolo 55 km/h se jedná o relativně hbitý dopravní prostředek, který uveze zhruba tucet lidí. Délka lodi je něco málo přes 13 metrů a dojezd má asi 100 km. Pohon zajišťují dva motory o výkonu 100 kW, přičemž energie je uchována v šesti bateriích z BMW i3.

P90505633 highRes

Odhalení probíhá při příležitosti 76tého ročníku filmového festivalu v Cannes. Výrobce se chlubí také prostorovým ozvučením s technologií Dolby Atmos. Na palubě tedy namísto burácení motorů můžete slyšet hudbu filmového skladatele Hanse Zimmera. Jestli bude loď opravdu tak tichá, abyste si užili i prémiový zvukový zážitek, posoudí jen posádka na místě. Na palubě najdete koberce i otočná křesílka. Za kormidlem dominuje 32″ displej s 6K rozlišením.

Podle BMW se nejedná pouze o nějaký koncept z budoucnosti ale The Icon je v podstatě produkční vzorek, který může jít do prodeje v rámci osobního i komerčního použití. Možná tedy brzy v evropských přístavech začneme vídat podobné tiché koráby s futuristickým designem.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku