Domů » Bleskovky » BMW ukázalo futuristický koncept elektroskútru. Vypadá jako ze sci-fi filmu

BMW ukázalo futuristický koncept elektroskútru. Vypadá jako ze sci-fi filmu

BMW se celkem po hlavě pustilo do výroby elektromobilů a pozadu nezůstává ani divize motorek, kde jsme se nedávno dočkali startu výroby elektroskútru BMW CE 04 a nyní také představení nového konceptu BMW CE 02.

BMW CE 02 08
BMW CE 02 vypadá jako ze sci-fi filmu

Koncept CE 02 byl představen v rámci konference IAA Mobility v Německu. Oproti CE 04 je o poznání menší, sdílí s ním ale velmi futuristický a zároveň minimalistický design.

Pohon stroje zajišťuje 11kW elektromotor s řemenem. Maximální rychlost má dosahovat 90 km/h, a ačkoliv BMW nesdílelo žádné informace o kapacitě baterie, CE 02 by na jedno nabití měla ujet 90 km.

Boundless freedom for your city! The all-new BMW Motorrad Concept CE 02

Na fotografiích zaujme především skateboard umístěný pod motorkou sloužící jako stupačky. Na cestu vám posvítí LED reflektor a jednoduchý displej na řídítkách zobrazí základní informace jako aktuální rychlost nebo stav nabití baterie. Celá motorka váží 120 kg.

BMW CE 02 01
Skateboard místo stupaček

BMW CE 02 vypadá velmi zajímavě a pro použití v městském prostředí se asi bude jednat o ideální dopravní prostředek. Otázkou zůstává, jaká bude výsledná cena, protože to je často Achillova pata bavorské značky.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

3 komentářů

  1. Díky bohu za to, že to je jen koncept. Já tedy nevím, co se to v BMW děje, ale produkují jeden hnus za druhým 🤔

  2. No nevím přesně na co je tam ten skejt, ale na pojížďky po městě dy to použitelný bylo – stejně by byly pohodlnější poctivý stupačky.
    Neřve to jak moje vespa. 11kW j edostatečněj výkon, 100km dojezd je v pohodě na tento účel.
    Jen mi chybí obvyklej prostor, kam si můžu dát přilbu. Celkově nějak v BMW zapoměli na úložný prosotory jak u CE 04 ak i u CE02

  3. Mě se ten rozmach elektropřibližovadel líbíl. A takový skútr může být pro někoho super. Nicméně s tím, jak se to násilím začíná protlačovat, k tomu získávám neskutečný odpor. A taky tahle kravina by stála určitě kolem 200000, takže kdo to koupí..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).