Zdroj: BMW

BMW iX1 je elegantní SUV s dojezdem 430 km a rychlým nabíjením

BMW zapracovalo na svém populárním kompaktním SUV s modelovým označením X1 a nyní představilo jeho zbrusu novou elektrickou variantu iX1 xDrive30. Ta bude stavět na platformě eDrive, kterou využívá například i model BMW i4. Výroba bude probíhat v německém Regensburgu.

Z designových změn nejvíce upoutá přední maska s obřími mřížkami, které už mají téměř hranaté tvary. Zaujmou také kliky dveří zapuštěné do karoserie nebo nové LED světlomety. Výkon 230 kW u plně elektrické verze zajišťuje dvojice elektromotorů. Zrychlení z nuly na sto iX1 zvládne za 5,7 sekund. Dojezd 438 km (WLTP) zajišťuje baterie s využitelnou kapacitou 64,7 kWh. Maximální nabíjecí rychlost činí 130 kW a dle výrobce během deseti minut u nabíječky získáte 120 km dojezdu.

The all-electric BMW iX1 | Dreams Upgraded

Uvnitř vozu najdete palubní počítač s novým operačním systémem i vylepšeným hlasovým asistentem. 10,25″ zakřivený displej na místě řidiče plynule přechází v 10,7″ panel pro infotainment. Samozřejmě nechybí podpora Apple CarPlay, Android Auto ani 5G sítí.P90458208 2022 BMW i7Nepřehlédněte

Luxusní limuzína BMW i7 nabídne obří displeje i výrazné ledviny

Nová X1 se standardními spalovacími motory půjde do prodeje v říjnu. Čistě elektrický model iX1 i plug-in hybrid X1 xDrive25e budou následovat v listopadu. Ačkoliv oficiální ceníky zatím nebyly zveřejněny, dá se očekávat, že elektrická varianta iX1 bude u nás stát okolo milionu a půl.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku