Domů » Bleskovky » BMW a Daimler už s Applem nespolupracují na vývoji automobilu. Nelíbí se jim propojení s iCloudem

BMW a Daimler už s Applem nespolupracují na vývoji automobilu. Nelíbí se jim propojení s iCloudem

Redakce německého serveru Handelsblatt přinesla nové informace k chystanému automobilu s logem Applu. Jednání mezi americkým výrobcem elektroniky s automobilkami BMW a Daimler údajně zkrachovala krátce po jejich zahájení. Spolupráce mezi subjekty jsou nyní na bodu mrazu, jelikož obě automobilky se nedokázaly ztotožnit s hlubokou integrací iCloudu do palubního systému. BMW s Daimlerem zastávají názor, aby vozidlo nabízelo maximální ochranu osobních dat a soukromí majitelů. Naopak Apple chce veškeré údaje analyzovat na svých serverech za účelem dalšího zpracování.

BMW od nabídky Applu odstoupilo na sklonku loňského roku, Daimler od jednání ustoupil v posledních dnech. Ze zákulisí se ozývají hlasy, podle kterých je ukončení spolupráce mezi Applem a BMW pouze dočasné a brzy dojde k obnovení jednání. Přestože má kalifornský gigant téměř nevyčerpatelné zdroje, vývoj automobilu je nesmírně komplexní záležitostí, která vyžaduje zkušenosti. Pokud budeme brát v potaz avizované datum představení v roce 2019 či 2020, Applu nezbývá nic jiného, než najít vhodného partnera, který mu poskytne technologický základ.

Ilustrační obrázek

Úzké vedení Applu navštívilo v minulých týdnech rakouského výrobce Magna Steyr, který se má projektu s interním označením Titan také podílet. Kromě výzkumných pracovišť na americkém území vznikla další tajná laboratoř v Berlíně, kde operuje několik úzce specializovaných inženýrů z automobilového průmyslu.

Přestože bližší podrobnosti o výbavě automobilu zůstávají zahaleny tajemstvím, je již nyní jisté, že nabídne úzké propojení s iPhonem a dalšími produkty z jablečného ekosystému. Chybět určitě nebudou pokročilé asistenční schopnosti a dost možná dojde i na implementaci autonomních systémů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments