Domů » Bleskovky » Blýská se na lepší časy? Telefonica pomůže Microsoftu s propagací Windows Phone

Blýská se na lepší časy? Telefonica pomůže Microsoftu s propagací Windows Phone

Španělská společnost Telefonica, která provozuje síť operátorů včetně našeho O2, se rozhodla podpořit viditelnost operačního systému Windows Phone 8. Chce tím narušit současnou dominanci Androidu a iOS. Společnost s Microsoftem uzavřela roční smlouvu na podporu marketingu, kde se Telefonica zavazuje propagovat zařízení s Windows Phone 8 ve Velké Britanii, Německu, Španělsku, Mexiku, Brazílii a Chile.

 

Součástí snahy má být poskytnutí zákazníkům osobnější přístup a lepší servis ve spojení s Windows Phone. Společnost doufá, že vytvoří více konkurenční prostředí a omezí současnou polarizaci platforem. K dosažení těchto cílů chce Telefonica spolupracovat s výrobci jako je Nokia, HTC a Samsung, aby zajistila dostupnost zařízení nejvyšší kvality ve svých obchodech. Minulý rok se Telefonica stala jedním z partnerů Firefox OS a pomáhala Mozille dostat nový operační systém na rozvojové trhy. Vypadá to, že se pokusí s Windows Phone prosadit na trzích vyspělejších a pomůže tak Microsoftu bojovat proti konkurenci.

David Podzimek

9 komentářů

 1. Danny_M (neregistrovaný)

  No a divejte, kde dnes zkončil Firefox OS :D

  • tam, kam byl původně určen a kde ho telefonica pomáhla propagovat. Na rozvojových trzích..

 2. Telefonica pomůže, ale jiní zase s propagací končí, electroworld byl jedním z mála, kde si každý mohl vyzkoušet Nokie, teď už jí nahradil Sony.

 3. Tyhle firmy a vlastně každá bude propagovat vše co jim prodejci nabídnou.

  Tímto se jen zvyšují prodeje to je vše.

  Pro zákazníka dobré že si může osahat všechny výrobky a pak po uvážení koupit.

  Sám od počátku jsem preferoval a používal android poslední přístroj S3,týden teď jedu na Nokii 920 s woknama a světe div se jsem spokojenej.

  Vše má své mouchy a je jen na uživateli co si koupí co potřebuje .

  Bohužel výrobci jaksi nás neposlouchají v tom co tam chceme.

  Ale je to tím že hlavní trhy jsou v americe a tam je specifický trh odlišný od našeho.

 4. sh00ter (neregistrovaný)

  haha to jsem zvedavej, skoda ze nejsme v cilovejch zemich, kdyz jsem skoro pred rokem prisel do O2 a zacal se koukat po WP telefonech tak ke me prisel prodavac s vetou „a co takova galaxy s3?“ :D

 5. Clacsson (neregistrovaný)

  Přesně tak, Telefonica začíná větřit business. WP jde docela nahoru, BFMU začínají mít o WP povědomí a s tím, jak roste jejich spokojenost s těmito telefony, začínají i prodejci tušit, že by se na nich dalo vydělat.

  • lexx01 (neregistrovaný)

   IMO to jsou velice lehce vydělaný peníze. Microsoft to všechno zaplatí, Telefonica nezávazně udělá marketingovou akci … a lidi si stejně nakonec koupí, co budou sami chtít..

   Takže nakonec budou všichni spokojení…hlavně pokud konečně přestane klesat market-share WP ;-)

 6. honza (neregistrovaný)

  Tak z tohoto budeme mít RH druhý vánoce :)

  Jinak zajímalo by mě kolik za to O2 dostalo :D

  • I za tu roční smlouvu to bude slušný balík, ale pochybuji, že ji po roce prodlouží, ale tak zkusit se má „všechno“ :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).