Bloomberg: Apple chystá větší iMac s novým designem. Pohánět jej má čip M1X

imac 2021 clanek

Apple před nedávnem představil nový iMac s čipem M1. Zatím se ale jednalo pouze o menší variantu s 24″ displejem. Nyní to i dle Marka Gurmana z agentury Bloomberg vypadá, že na cestě je už i větší 27″ varianta.

imac
27″ iMac se dočká nástupce s novým designem i čipem Apple M1X

Vzhledem k tomu, že i menší varianta iMacu se dočkala většího displeje (24″ namísto původních 21,5″), dá se dle Gurmana očekávat, že i velký iMac nemusí zůstat u 27″ displeje, ale dostane taktéž větší panel. Překvapením tedy nebude ani úhlopříčka 30″.

Podle Gurmana je také nepravděpodobné, že by Apple představil další iMac s procesorem M1. Konečně se tedy můžeme těšit na výkonnější verzi s označením M1X nebo M2X.

Kromě nových procesorů Apple Silicon bude nový iMac vybaven podobným tělem s tenkým designem, jaké můžeme vidět u menšího 24″ modelu. Těžko říci, jestli to Apple stihne ještě letos, příští rok se ale nového velkého iMacu už dočkáme téměř s jistotou.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku