TOPlist

Blíží se smršť nových her ze série Assassin’s Creed. Čeká nás Japonsko i hon na čarodějnice

assassins creed

Fanoušky populární značky Assassin’s Creed brzy čeká pořádný informační nášup. Už 10. září se uskuteční online prezentace Ubisoft Forward, v rámci níž francouzský vydavatel kromě podrobnějšího představení čerstvě oznámeného dílu s podtitulem Mirage nabídne pohled do vzdálenější budoucnosti série. Dojít by tak mělo k oznámení dalších tří chystaných her, mimo jiné i pro mobilní telefony. Informaci jako první přinesl insider Tom Henderson z Try Hard Guides a vzápětí ji potvrdil i novinář Jason Schreier ze zpravodajské agentury Bloomberg.

Vytoužené Japonsko i návrat do Evropy

Podle nejmenovaných zdrojů obeznámených s děním v Ubisoftu půjde v jednom případě o titul s kódovým označením Red, odehrávající se ve feudálním Japonsku, po kterém věrní fanoušci volají řadu let. Vývoj má na starosti interní studio v kanadském Québecu.

A v zemi javorových listů ještě zůstaneme. V kancelářích studia v Montréalu pod krycím jménem Neo či Hexe vzniká další plnohodnotné pokračování, jehož zasazením má být pozdní fáze Svaté říše římské a hybatelem příběhu pak události související s dobovými čarodějnickými procesy. Podle Hendersona půjde o jeden z nejtemnějších dílů série.Focused ethnic child and dad in sleepwear using gamepads for playing video games on console via TV while sitting on comfortable couch together with momNepřehlédněte

Game Pass dostane nový typ předplatného. Zaměří se na rodinné hraní

Oba výše zmíněné tituly pak budou součástí projektu Asassin’s Creed Infinity – jednotící platformy pro budoucí díly napříč různými dějinnými epochami. S jejich vydáním se však podle Schreiera nepočítá dřív než v roce 2024.

Asasín do kapsy

Poslední z trojice má být mobilní hra přezdívaná Jade. I v tomto případě by nás měl příběh zavést do Asie, konkrétně do Číny. Do té už se hráči v rámci série jednou podívali, avšak pouze v plošinovce Asassin’s Creed Chronicles: China.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku