Assassin’s Creed Mirage se skutečně odehraje v Bagdádu. Vrátí se ke kořenům série

assassins creed mirage bagdad 2023

Společnost Ubisoft po množství informačních úniků potvrdila název nadcházející hry z populární série Assassin’s Creed. Jak naznačovaly spekulace z posledních dnů, hra skutečně dostane podtitul Mirage, který koresponduje se zvoleným zasazením do Bagdádu 9. století našeho letopočtu. K detailnímu představení sice dojde až 10. září v rámci videoherní prezentace Ubisoft Forward, avšak podle dostupných informací už nyní víme, že hráče čeká návrat ke kořenům série.

Zpět ke kořenům

Větší důraz na kradmý postup či akrobatický pohyb městem, a naopak ústup od RPG mechanismů, kterými se vyznačovaly poslední tři díly série – alespoň tak popisují Assassin’s Creed Mirage uznávaný videoherní novinář Jason Schreier či důvěryhodný youtuber s přezdívkou j0nathan.

Neoficiální zdroje se vesměs shodují na příklonu ke klasické hratelnosti, na vydání v průběhu jara příštího roku i na zasazení do Bagdádu, z dnešního pohledu druhého největšího města jihozápadní Asie s více než pěti miliony obyvatel.

Zloděj z Bagdádu

Zatímco podle j0nathana se protagonista Basim, navrátivší se postava z předloňského Assassin’s Creed Valhalla, podívá do několika přilehlých měst, Schreier omezuje jeho působnost pouze na zmiňovaný Bagdád, což vysvětluje tím, že půjde o obsahově menší titul, původně zamýšlený jako dodatečný obsah k Valhalle.playstation 5 unsplashNepřehlédněte

Odtučňovací kůra pro PlayStation 5! V Austrálii už koupíte novou verzi

Spíše skepticky se Schreier staví také k tvrzení, že součástí plánovaného season passu má být i remake prvního Assassin’s Creed, který prý v Ubisoftu vzniká na stejné technologii jako Mirage a hry by spolu měly sdílet řadu modelů či textur.

Čtyřicet loupežníků

Připomeňme, že k podobnému kroku už Ubisoft jednou přistoupil v případě hry Assassin’s Creed Odyssey, jejíž season pass obsahoval vylepšenou verzi Assassin’s Creed 3, byť tehdy šlo pouze o remaster, tedy nikoliv o kompletní předělávku.

assassins creed mirage leak

Zajímavými informačními střípky přispěl i uživatel diskuzního fóra 4chan, který věrohodnost svých tvrzení posílil obrázkem, který láká na předobjednávkový bonus v podobě mise The Forty Thief Quest, patrně na motivy tradiční arabské pohádky Ali Baba a čtyřicet loupežníků. Mirage podle něj nabídne přepracovaný parkur včetně běhání po stěnách, návrat omezeného inventáře s vrhacími předměty (nože a kouřové bomby) či důraz na výrobu předmětů i již zmíněný ústup od RPG prvků.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku