BlackBerry KeyONE nabírá zpoždění. Chystá se také ostružinový tablet

Smartphone BlackBerry KeyONE měl dvě premiéry (v lednu na CES, v únoru na MWC), přesto se na pulty obchodů stále nedostal. Zahájení prodeje bylo původně naplánováno na tento měsíc, je však evidentní, že se tento termín nepodaří dodržet.

keyone-1

Šéf BlackBerry John Chen v hovoru k investorům prozradil, KeyONE se patrně nezačne prodávat dříve než v květnu, možná ještě později. Teprve na konci dubna se má totiž rozjet masová produkce, takže je možné, že ani v květnu nebude telefon dostupný celosvětově.Nepřehlédněte

BlackBerry KEYone oficiálně: hardwarové klávesnice ještě nevymřely

Chen také prozradil, že jeden z partnerů BlackBerry by rád vyrobil tablet s legendární ostružinou v logu. Řediteli kanadské společnosti se tento nápad velmi líbí, neboť by se jednalo o další příjmy do kasy BlackBerry z licenčních poplatků. BlackBerry by stejně jako u smartphonů poskytlo pouze logo a software, zatímco vývoj a produkce tabletu by spočívaly zcela na bedrech výrobce, ať už jím bude TCL, nebo někdo jiný. Projekt je ale zatím pouze ve stádiích úvah.

CEO BlackBerry také uvedl, že se chystá rozšiřovat svůj licenční program, přičemž výsledkem by mohla být nejen produkce smartphonů a tabletů, ale také zařízení internetu věcí, nositelné elektroniky a lékařských zařízení a dalšího hardwaru.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku