BlackBerry Aristo: Čtyřjádrové eso v rukávu Research In Motion

Během posledních let si RIM udržoval pověst tichého hráče na pozadí, který se nesnaží měřit síly v první lize. Zdá se však, že nyní chystá opravdu velkolepý návrat mezi titány.

Po oficiální vývojářské konferenci BlackBerry Jam Americas, kde byla poodhlalena rouška nové platformy BlackBerry 10 (viz přehled novinek), se na světlo světa dostávají i celkem zajímavé neoficiální informace o řadě chytrých telefonů, které budou doprovázet tento operační systém. Už jsme slyšeli o celodotykovém modelu London, QWERTY klasice Nevada i pravděpodobně výsuvné Laguně. Tím se zdá být kruh tří základních řad nových ostružin uzavřen, všechny zmíněné telefony budou vybaveny jedinečným systémem, velice jemným displejem a hardwarem, za který se nemusí stydět.

blank 
Ilustrační obrázek: BlackBerry 10 na modelu London

Podle nejnovějších zpráv má RIM prý v rukávu ještě jedno eso, kterým by měl svůj návrat na konkurenční trh upevnit, eso jménem BlackBerry Aristo. Zahraničnímu serveru RapidBerry se podařilo získat snímek z interní prezentace, který odhaluje poměrně přesné specifikace tohoto modelu a evidentně se máme na co těšit. Jeho hlavní zbraní bude čtyřjádrový 1,5GHz procesor Qualcomm Krait (MDM9x15), jež bude doprovázen 2 GB paměti RAM, 16 GB vnitřního úložiště, které si budete moci ještě rozšířit pomocí microSD karty. Přední straně bude dominovat 4,65″ OCTA Glass OLED displej s HD rozlišením (720 x 1280 pixelů, poměr stran 16:9), nad ním spatříte 2Mpix videokamerku, která sekunduje hlavnímu 8Mpix fotoaparátu na zádech.

blank 

Mezi další výbavu bude patřit rovnou čtveřice mikrofonů pro maximální izolaci šumu, microHDMI konektor pro připojení k televizi, dále světelný senzor, akcelerometr, kompas, gyroskop, obligátní čipy GPS, WiFi, NFC a Bluetooth a nově také výškoměr. To nejlepší si však necháme na závěr – RIM jako jeden z mála nezapomněl, že pořádný dravec spotřebuje pořádnou dávku energie a přibalil 2800mAh akumulátor, který by měl prý zaručit až 20 hodin nepřetržitého přehrávání médií. Narozdíl od ostatních modelů však bude nevyměnitelná, což je ta nejmenší daň ve snaze udržet konstrukci v rámci rozumných rozměrů, které v případě BlackBerry Aristo budou čítat 136 x 68 x 8,85 milimetrů.

blank 
RIMpérie vrací úder, my držíme palce a těšíme se na příliv nových ostružin

Musíme si však ujasnit, že se zatím jedná o pouhé plány narozdíl od modelů London a Nevada, které již fyzicky existují a čekají na představení. Doufejme však, že tento krásně vyhlížející vzdušný zámek jménem Aristo dostane také pevné základy a během příštího roku jej uvidíme v recenzi na SmartManii.

Zdroj

Autor článku blank
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

Kapitoly článku