BlackBerry 10: Zaostřeno na hlasovou asistenci

Minulý týden jsme se v článku o BlackBerry Z10 na konci krátce zmínili o hlasovém ovládání v operačním systému BlackBerry 10, jež se dočká své premiéry přesně za týden, tedy 30. ledna. Redaktor rakouského serveru telekom-presse.at, kterému se podařilo získat předprodejní verzi celodotykového modelu Z10, hlasové ovládání krátce předvedl a v článku se zmínil, že je alespoň v německém jazyce velice uspokojjivé, ba dokonce lepší než Siri od Applu. Tento subjektivní poznatek před několika dny stejný redaktor podpořil na níže uvedeném videu současným porovnáním se Siri na iPhone 5. Hlasové ovládání by si sice zasloužilo podrobnější test, z videa je však vidět, že BlackBerry 10 převedl nadiktovanou zprávu do textu bez jediné chybičky, zatímco Siri si s němčinou příliš dobře neporadila, ostatně podívejte se sami (test začíná v čase 1:25).


Ukázka nativní hlasové asistence. Černé proužky na displeji je izolepou přelepené ID předprodejního modelu

Uživatelé chytrých telefonů s operačním systémem BlackBerry 10 však budou mít na výběr dokonce mezi třemi hlasovými asistentkami. Kromě té nativní se k exkuzivní podpoře této platformy přihlásila virtuální sekretářka VIKI, o níž určitě ještě uslyšíme během keynote 30. ledna. A v neposlední řadě je třeba zmínit i aplikaci SayIt od vývojářů z Vietnamu, ta je už nyní dostupná na ostružinových telefonech i tabletu PlayBook a jeji tvůrci oznámili, že pracují i na verzi pro BlackBerry 10. Vypadá to tedy, že kdykoliv budoucí majitelé desítkových ostružin přepadne smutek, určitě si budou mít s kým povídat :)

VIKI- Personal assistant.mp4

Asistentku VIKI jsme zatím neviděli v akci, bude představena zřejmě 30. ledna spolu s BlackBerry 10
Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku