Domů » Bleskovky » Bitva o nejlepší video: iPhone Xs změřil síly s kamerou za 230 tisíc

Bitva o nejlepší video: iPhone Xs změřil síly s kamerou za 230 tisíc

Může se to na první pohled zdát jako souboj Davida a Goliáše, ale není tomu tak. Nejnovější iPhone Xs (recenze) byl podroben náročnému srovnání s profesionální kamerou od společnosti Canon a nedopadl vůbec špatně. Spíše naopak.

Profesionální filmař a fotograf Ed Gregory natočil stejné video iPhonem Xs a zároveň kamerou Canon C200 s objektivem Sigma Art 18-35/1.8 (celková cena tohoto setu je zhruba 230 tisíc korun). Výsledky jsou ohromující. Na videu můžete vidět, že není jednoduché určit, ze kterého zařízení byl záznam pořízen.

iPhone XS vs CINEMA Camera - Can you spot the DIFFERENCE?

Výhody a nevýhody jednotlivých kamer

Sám Ed Gregor přiznává, že iPhone Xs má tu nejlepší kameru, jakou kdy u mobilních telefonů viděl. Stejných výsledků by pochopitelně dosáhl i s větším iPhonem Xs Max, který má zcela totožnou optiku.

Po hodinovém natáčení ocenil jak dynamický rozsah iPhone Xs, tak i samotný záznam, u kterého nebylo zapotřebí větších úprav. Pochvalu si rovněž zaslouží vykreslené detaily a výborný kontrast.

Jedním z dalších impozantních aspektů nových iPhonů je bezpochyby fakt, že natočený záznam je ihned připravený k publikaci na sociálních sítích. Nové iPhony totiž nepovolují příliš úprav především v oblasti barevné saturace a celkově není potřeba výsledné video editovat.

Potěšení z následných úprav barev, kontrastu, světla, apod… si můžete dopřát ve chvíli, kdy natáčíte do formátu RAW, jako v případě kamery Canon C200. Výsledky můžete vidět v přiloženém videu výše.

Jistě, iPhone Xs není dokonalý a má své nedostatky v zaznamenávání videa. Výsledné snímky jsou například přeostřené, takže se v nich při bližším zkoumání ztrácejí detaily. Výsledná videa pak pochopitelně nemají vyloženě kino kvalitu, což ale vzhledem k cenovému rozdílu (33 400 Kč X 228 000 Kč) není vůbec žádná ostuda.

Profesionální kameru nepřekoná, výsledky jsou ale skvělé

Primární rozdíl mezi iPhonem Xs a Canonem C200 je především v rychlosti, s jakou se dá záznam použít. Zatímco v případě Canonu C200 se jedná pouze o jednu z částí celého procesu a trvá velmi dlouho než takový záznam spatří světlo světa, u iPhonu je to často jediná část a video může být „venku“ téměř okamžitě. A i tak jsou ale výsledky více než působivé.

iPhone Xs: recenze

Co myslíte? Je kamera iPhonu Xs stejně kvalitní, jako ta za 230 000 Kč? Ovšemže není, ale podává špičkové výkony, a to i bez většího zásahu ze strany natáčejícího. Osobně si myslím, že pro drtivou většinu záběrů a situací bude kamera iPhonu Xs vynikajícím řešení.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.
Subscribe
Upozornit na
guest
33 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments