Domů » Bleskovky » Bing nebo Google? Uživatelé Googlu důvěřují jako značce

Bing nebo Google? Uživatelé Googlu důvěřují jako značce

Často je pro spotřebitele více rozhodující značka a vztah k ní, případně obecně přisuzované vlastnosti, než samotná kvalita produktu. To platí nejen o chytrých telefonech, ale i o službách, které na nich užíváme. Podobné závěry potvrzuje i studie, která srovnávala vyhledavač Google a konkurenční Bing od Microsoftu. Test byl prováděn ve Spojených Státech, kde Bing poskytuje lepší výsledky, než je tomu u nás.

 

Může být znepokojující, že nezáleží, jak je Bing dobrý, když většina uživatelů stejně zvolí Google. Server Search Engine Land zveřejnil studii tvořenou pomocí SurveyMonkey a zjistil, že většina uživatelů preferuje výsledky hledání, pokud je na nich značka Google, dokonce i když jsou výsledky vyhledány pomocí Bing. Když dostali výsledky vyhledané pomocí Bing, ale označené značkou Google, volili je účastníci průzkumu v poměru 2:1. Když bylo dáno na výběr mezi výsledky bez jakékoliv značky, snížilo se vedení Google na pouhých 57 procent. Studie došla k závěru, že spotřebitelé důvěřují Google jako značce, což je nejspíš hlavní důvod, proč je Bing stále spíše ignorován.

David Podzimek

10 komentářů

 1. Google má dlouholetou tradici, byl prakticky první opravdu dobrý vyhledávač, obdobu slova „vygooglit“ mají téměř všechny jazyky na světě.

  Tohle je pozice, ze které se jen tak jednoduše sesadit nedá, kor, když Google (kromě dost pochybného sledování) poskytuje kvalitní vyhledávání stále.

  Co je na tom zvláštního?

  Pan Podzimek měl zase potřebu zaútočit na MS? V současném postavení Googlu je totiž přece naprosto jasné, že Google bude ještě dlouho absolutně navrcholu (tedy ne v ČR :D :D :D :D :D )

  • A proč třeba i já – v posledních letech velký odpůrce Googlu používám jejich vyhledávač? Protože už dlouhá léta vyhledávám přes adresní řádek prohlížeče a tam je jako výchozí vždy Google. Ano, změna je otázkou desítek vteřin, ale proč by jen tak měnil zvyk?

  • Tak vidím, že kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde. Absolutně v tom není žádný útok na MS. Ale jen informace o průzkumu. Už je to paranoidní, ale dá se to léčit.

  • xxx (neregistrovaný)

   Geary: Asi tak. Tohle spíš ukazuje, že Bing není tak hrozný, jak je „veřejně známo“.

   On vyhledávač od Googlu jde ale už delší dobu do háje. Když si zadám, že ve výsledcích nechci určitou frázi, tak mi ji tam tvrdošíjně cpe, ty v uvozovkách ignoruje a na stejný dotaz na odeslaný z různých sítí (stejné koncové zařízení) dostanu dost jiné výsledky.

 2. MoB (neregistrovaný)

  Kdysi hodně dávno jsem na hledání používal Altavistu (kde je jí dneska konec?), ale protože se zkazila a Google byl jasně lepší, přešel jsem na Google. Od té doby jsem vlastně ani přejít jinam nezkoušel, nemám proč, Google najde všechno.

  • Jojo (neregistrovaný)

   Mozno aj taky Yahoo je na tom lepsie ako Bing co sa tyka poctu ludi, ktori vyuzivaju vyhladavanie.

  • Martin II (neregistrovaný)

   @JOJO; Yahoo na tom rozhodne nie je lepsie ako Bing, da sa o tom „vygooglit“ statistika na internete. Ale aj keby (ako ze nie) tak Yahoo bezi na Bingu. Inymi slovami, je to len prezleceny Bing.

 3. Bing není „tak hrozný“ v U.S.A. Všude jinde ano. :-D

 4. Navíc tahle anketa nehovoří o kvalitě vyhledávání, ale o vztahu uživatelů. Takže si můžeme říct, že američani jsou takoví, a to je všechno.

 5. Google a Bing má kupříkladu na WP8 naprosto srovnatelné výsledky i pro ČR. Dokonce je na tom Bing s relevancí lépe, nezobrazuje totiž reklamní balast. Bohužel, tuto „výhodu“ mají v ČR zatím pouze uživatelé WP8. Metro aplikace z windows 8, ani webový Bing totiž český region zatím nezná. To jen pro upřesnění.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).