Domů » Bleskovky » Běžný uživatel po displeji telefonu za rok „najezdí“ 65 km, tvrdí nová studie

Běžný uživatel po displeji telefonu za rok „najezdí“ 65 km, tvrdí nová studie

Výrobce smartphonů OnePlus zveřejnil zajímavý výzkum týkající se času stráveného u obrazovek telefonů. Tvrdí, že Britové do svých telefonů koukají zhruba 4 hodiny denně. Po obrazovce tak svými prsty „najezdí“ zhruba 65 km za rok, nebo také 180 metrů denně.

Téměř dvě třetiny lidí přiznává, že zcela bezdůvodně scrollují obsahem na displeji a jeden z deseti respondentů už kvůli telefonu přejel zastávku v MHD. Celých 12 % zkoumaného vzorku populace také přiznalo, že už kvůli telefonu do někoho nebo něčeho vrazilo.

scrolling 3

Mezi služby, u kterých lidé tráví svůj čas ve virtuálním světě nejčastěji, patří Facebook. Ten zmínilo celkem 51 % respondentů. Vzhledem k událostem posledních měsíců ale mnoho respondentů uvádělo také webové stránky různých zpravodajství a novin (28 %).

Ve výzkumu došlo i na rozdíly mezi pohlavími. Aplikace pro navazování vztahů využívají čtyřikrát častěji muži než ženy. Naopak ženy se častěji věnují Instagramu. Také častěji scrollují v posteli (42 %) a téměř polovina mužů používá telefon při sledování televize (49 %).

tinder

Kupodivu i přesto, že telefony využíváme čím dál častěji a zíráme do jejich displejů i několik hodin denně, jen 7 % respondentů zohledňuje právě displej při koupi nového telefonu.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).