- HMD na veletrh MWC přivezlo unikátní sluchátka
- Mají veselé barvy a nožičky na pohyblivém kloubu
- Údiv vzbuzuje i krabička, která umí posloužit jako powerbanka pro další zařízení
Značka HMD nepřivezla na barcelonský veletrh MWC pouze nové telefony, ale i drobné příslušenství v podobě bezdrátových sluchátek. Nejedná se přitom o obyčejná sluchátka, která má dnes ve svém portfoliu každý výrobce smartphonů, ale o promyšlený produkt, který dokonale zapadá do ekosystému finské firmy.
HMD Amped Buds: bezdrátová sluchátka schovaná v drobné powerbance
Přestože značka HMD již nevyužívá na svých produktech logo Nokia, stále na historické produkty finské firmy designově odkazuje. Smartphone HMD Skyline připomíná dřívější smartphony Nokia Lumia a to samé lze říct i o sluchátkách Amped Buds, jejichž krabička se u Lumií inspirovala tvary i barvami – nabízena bude v modré, růžové a černé, stejně jako legendární Lumia 900.
Krabička je nezvykle plochá a nelze ji otevřít – špuntová sluchátka se do ní vsouvají z boku, vnější část jejich plochých nožiček se poté stává přímou součástí pouzdra. Krabička váží 80 gramů a je tenká 14 mm, takže nebude v kapse kalhot dělat žádnou velkou bouli. To však není její jediný benefit.
V krabičce se totiž ukrývá akumulátor s kapacitou 1 600 mAh, který lze využít nejen k dobíjení sluchátek samotných, ale rovněž k nabíjení dalších zařízení. Uživatel si může vybrat, zda využije port USB-C, nebo bezdrátové nabíjení, které je navíc doplněno o magnet. To ocení například majitelé zmíněného smartphonu HMD Skyline, který je ve světě Androidu stále jediným telefonem s úplnou podporou magnetického bezdrátového nabíjení Qi2.
Tento standard je kompatibilní i s technologií MagSafe, takže sluchátka od HMD mohou dobíjet i iPhony – podle výrobce akumulátor sluchátek dokáže u iPhonu 16 zvýšit úroveň nabití o 20 procent bezdrátově anebo o 24 procent s využitím kabelu. Pochopitelně vše funguje i opačným směrem, kdy smartphone zase může dodat energii sluchátkům.
V případě, že krabičku využijete pro nabíjení sluchátek, můžete se těšit na ohromnou výdrž až 95 hodin. Každé sluchátko na jedno nabití vydrží hrát až 8 hodin, popř. 4 hodiny s využitím ANC. Sluchátka mají nezvyklou konstrukci – nožička je ke špuntíkům připevněna kloubem, takže si každý může upravit její polohu. V obou sluchátkách se nachází 10mm měnič, díky Bluetooth 5.4 a technologii Snapdragon Sound mají poskytnout přenos zvuku ve vysokém rozlišení. Výsledný projev si navíc lze přizpůsobit v aplikaci Amped Buds pro Android a iOS. Sluchátka jsou schopná se připojit ke dvěma zařízením zároveň a podporují funkci Google Fast Pair.
Cena a dostupnost
Sluchátka HMD Amped Buds půjdou do prodeje v dubnu letošního roku, cena je stanovena na 199 eur (asi 5 tisíc korun).