Recenze sluchátek BeoPlay E6: nejen pro náročné sportovce

BeoPlay E6 recenze

Do naší redakce dorazila zbrusu nová bezdrátová sluchátka od známé dánské společnosti Bang & Olufsen, která například úzce spolupracuje s LG nejen v mobilním segmentu. B & O se specializuje na prémiové zpracování, design a kvalitu svých produktů, nicméně za to si nechá náležitě zaplatit. Novinka, na které se opět podílel dánský návrhář Jakob Wagner, rozhodně tuto vizi zastupuje. Jak v praxi fungují sluchátka za bezmála 8 tisíc korun? To vám odhalí naše BeoPlay E6 recenze.

BeoPlay H6 recenze: tady se nešetřilo

Sluchátka se dočkala oficiálního představení na zářijovém berlínském veletrhu IFA, takže se skutečně jedná o horkou novinku. Jedná se o přímého nástupce modelu H5, který jsme přesně před rokem testovali a samozřejmě přináší pár novinek. Už štědré prodejní balení značí jistou míru exkluzivity; pod úhledně složenými sluchátky se ukrývá množství silikonových ušních nástavců různých velikostí a tvarů, nový napájecí kabel s dokem, dva klipy na stažení kabelu, manuál a látkový pytlíček na přenášení.

BeoPlay E6 recenze

Sluchátka BeoPlay B6 jsou dostupná v černé, pískové a tmavě švestkové barvě, kterou jsme na test obdrželi my. V mém okolí se těšila celkem pozitivním reakcím a dle mého názoru by se mohla líbit i pánům. Sluchátka jsou vyrobena z polymeru a texturovaného kaučuku, logo je laserově vyřezáno do hliníku. Prémiovost tedy sluchátkům v žádném případě nelze upřít.

Na pevném půlmetrovém tkaném kabelu se nacházejí ovládací prvky se třemi hliníkovými tlačítky pro ovládání hudby/hovorů a napájecí port. Je super, že výrobce opustil od dobíjecí „kostky“, kterou se dobíjeli například loňské BeoPlay H5. Designéři se při výběru materiálů inspirovali u technologií užívaných při výrobě tenisek, tedy pevných, lehkých a snadno udržitelných. Na levém sluchátku je umístěna dioda, která informuje o stavu dobíjení nebo párování.

blank

Nemyslelo se jen na design, ale i na praktičnost; díky rozmístění ovládacích prvků jsou sluchátka vyvážená a nehrozí, že by vám spadla nebo se převažovala na stranu. Navíc je můžete pomocí integrovaných magnetů elegantně spojit, čímž zároveň dojde k vypnutí. Oproti BeoPlay H5 jsou magnety o poznání silnější, takže po sepnutí sluchátka opravdu drží u sebe.

Hmotnost je pouhých 21 gramů. BeoPlay E6 jsou odolná proti potu a běžným nečistotám, tudíž je ocení především sportovci. Bohužel žádnou certifikovanou odolnost IP nečekejte, nicméně si myslím, že například běh v lehkém dešti by neměl vadit.

Vyplatí se majitelům BeoPlay H5 přejít na novější?

Jaké jsou rozdíly mezi staršími H5 a aktuálním modelem? Upřímně, pro stávající uživatele „há-pětek” příliš důvodů pro změnu není. Nové E6 přináší zlepšení v potlačení šumu a hluku, nový způsob dobíjení prostřednictvím dodávaného kabelu, silnější magnety a nově hliníková ovládací tlačítka. Jedná se spíš o maličkosti, které nebudou stávající uživatelé pravděpodobně příliš řešit. Nepatrně lepší (zhruba o 30 minut) je celková výdrž.

Připravte se na častější nabíjení

Abychom ale stále nechválili, musím se zmínit o výdrži baterie. V každém sluchátku je umístěn akumulátor s kapacitou 50 mAh, dle oficiálních sdělení výrobce je výdrž 5 hodin. To není zrovna mnoho když si navíc připočteme, že k plnému dobití dochází až po dvou hodinách.

blank

Na poli výdrže je konkurence o krok napřed, nicméně v porovnání s loňskými „há-pětkami“ přece jenom vydrží zhruba o 30 minut déle. Mírnou útěchou může být novinka v podobě souběžného napájení a poslechu hudby v jednu chvíli, v terénu je možné při poslechu využít například powerbanky, jen vám při tom asi trochu bude zavazet samotný kabel.

Dobíjení probíhá prostřednictvím nového kabelu s kolébkou, do které sluchátka nasadíte. Jak již bylo zmíněno, po magnetickém spojení sluchátek k sobě dojde k vypnutí. Stejně tak se sluchátka sama vypnou po 15 minutách nečinnosti.

Zvuk: výrazné basy a kvalita na prvním místě

BeoPlay E6 mají skutečně kvalitní výstup, ani při maximální hlasitosti nedocházelo ke zkreslování zvuku nebo praskání. Basy jsou hutné a zvuk krásně čistý díky funkci DSP. Dynamický reproduktor má 6,4 mm a elektromagnetický snímač. Párování probíhá skrze Bluetooth ve verzi 4.2 s kodekem AAC. Škoda jen, že se zapomnělo na NFC, se kterým by párování bylo ještě snadnější.

BeoPlay E6 jsem používal jak na Androidu, tak macOS a prvotní párování a následné připojení vždy fungovalo na jedničku. Výrobce si také připravil mobilní aplikaci pro Android a iOS, jejíž hlavní funkcí je personalizace zvukového výstupu. Aplikace, kterou můžete barevně sladit s vašimi sluchátky, je uživatelsky přívětivá s jednoduchou orientací. V režimu ToneTouch se nacházejí 4 základní režimy (nálady), které lze libovolně upravovat a kombinovat. V rozšířené nabídce naleznete další režimy, jednoduše vidíte stav baterie nebo můžete přidávat další zařízení.

Závěr recenze BeoPlay E6: kvalita a styl něco stojí

Z nových sluchátek BeoPlay E6 mám velice pozitivní pocity. Příkladné zpracování, design a materiály si spolu s kvalitním zvukem říkají o nemalou cenovku. Doporučená maloobchodní cena činí 7 890 Kč včetně DPH, na Slovensku je to 299 euro, což rozhodně není málo. Nicméně na vysoké ceny jsme si už u produktů této značky zvykli. Pokud jste fanoušky značky BeoPlay, pravděpodobně to stejně příliš řešit nebudete.

Za cenu kolem pěti tisíc korun dnes seženete předchozí model BeoPlay H5, který se liší pouze v drobných detailech. Jako nedostatek zmíním nepříliš vysokou výdrž baterie, která jde ruku v ruce s delší dobou nabíjení a chybějící NFC, i když spojení přes modrý zub bylo vždy rychlé.

BeoPlay E6

BeoPlay E6 recenze
8.5

design a zpracování

8.8/10

kvalita zvuku

8.9/10

pohodlnost nošení

8.5/10

výdrž baterie

7.9/10

Klady

  • kvalita zpracování a design
  • nízká hmotnost
  • povedená mobilní aplikace
  • špičková kvalita zvuku
  • vypínání při spojení sluchátek

Zápory

  • vysoká cena
  • delší doba nabíjení
  • chybí vyšší odolnost vůči vodě
  • výdrž baterie by mohla být lepší
Autor článku blank
Michal Mazanec
Recenzent mobilních zařízení a gadgetů. Mezi mé záliby řadím cestování, dobré filmy, hudbu, mého psa a sport. Rád si zajdu do sauny, společnosti nebo si zahraji na PlayStationu.

Kapitoly článku