Benchmarky odhalují první smartphony se Snapdragonem 855: jaký mají výkon?

Qualcomm Snapdragon 855

Qualcomm Snapdragon 855 se stane mozkem velkého množství vlajkových smartphonů letošního roku. Sice ještě žádný z nich nebyl představen (tedy kromě ohebného Royole PlexPai), v benchmarcích se objevují jejich první výkonnostní testy.Qualcomm Snapdragon 855Nepřehlédněte

Snapdragon 855 kompletně odhalen. Zlepšení přichází na všech frontách

Sony Xperia XZ4

Jednou z řady bude například Xperia XZ4 od Sony, kterou zachytil jak benchmark AnTuTu, tak GeekBench. V prvním testu si telefon vysloužil téměř 400 tisíc bodů, v druhém 3497 bodů za výkon jednoho jádra, a 12801 bodů za výkon všech jader. Benchmark také odhalil přítomnost 8 GB RAM a nejnovější Android 9.0 Pie.

blank

Samsung Galaxy S10 Lite

Vlajkový Snapdragon 855 dostane i nejlevnější model z letošní řady Galaxy S10 od Samsungu. Korejský gigant tak ani u svého základního modelu nebude sahat k žádným kompromisům na pozici procesoru, ale „ořeže“ telefon na jiných místech, ať už v čočkách fotoaparátu, absencí zahnutého displeje či menší kapacitou akumulátoru. Paradoxně Galaxy S10 Lite si z benchmarku odnesl poměrně nízká čísla, nicméně musíme brát v potaz, že se jedná o testy předprodukčních zařízení, takže nemusí být zcela vypovídající.

blank

Black Shark Skywalker

Snapdragon 855 bude mozkem i u příští generace herních smartphonů. Jedním z nich bude i Blackshark Skywalker, za jehož zády stojí společnost Xiaomi. Čísla z jeho testu se přibližují výsledkům Xperie XZ4.

blank

Xiaomi Mi 9

Svůj test si v GeekBenchi odbyl i smartphone Xiaomi Cepheus, ze kterého se patrně vyklube vlajkový model Mi 9. Test dále odhalil přítomnost 6 GB RAM a nejnovějšího Androidu 9.0.

blank

Průměrný výkon Snapdragonu 855 lze optikou podle předběžných čísel benchmarku GeekBench papírově přirovnat k výkonu Apple A11 Bionic, který je osazen v předloňských jablečných telefonech. Na ty loňské tak patrně ve výkonu na jedno jádro nový Snapdragon 855 stačit nebude, ačkoliv toto multiplaformní srovnání nemusí být zcela vypovídající. Snapdragon 855 se pochopitelně dostane do vlajkových smartphonů dalších značek, např. LG, Asus, HTC, atd.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku