Domů » Bleskovky » Benchmark zachytil neznámá zařízení s Androidem od finské Nokie

Benchmark zachytil neznámá zařízení s Androidem od finské Nokie

Již na konci tohoto roku bychom se mohli dočkat představení prvních smartphonů s logem finské Nokie, které pro ni vyrobí dceřiná firma čínského Foxconnu. Na rozdíl od předchozích smartphonů (nepočítáme-li řadu Nokia X) má chystané novinky pohánět operační systém Android. Nyní se dvě neznámá zařízení vystupující pod značkou Nokia objevila v benchmarku GeekBench.

nokia_hq

Ten bohužel neposkytuje tak podrobný náhled na specifikace, jako např. AnTuTu či GFXBench, takže se můžeme podívat pouze na hrubé obrysy. První zařízení s označením Nokia 5320 má pohánět čtyřjádrový procesor s taktem 2,27 GHz od Qualcommu podpořený 2 GB operační paměti. Telefon testovaný 19. srpna poháněl prastarý Android 4.4.4, s nímž se snad u nového zařízení nepotkáme.

1

Druhý model, patrně tablet, s kódovým označením RM-1490 byl zachycen 10. srpna, podle benchmarku má běžet na čipsetu AMD A8-5545M s taktem 500 MHz a 2 GB RAM. Testované zařízení rovněž disponovalo starou verzí Androidu, konkrétně 4.2.2.

2

Nutno podotknout, že testované přístroje mohou být velmi rané (případně staré) prototypy, nebo také falešné záznamy v databázi benchmarku. Jsou to však po dlouhé době první zařízení Nokia, které benchmark zachytil. Doufejme, že se o nich brzy dozvíme více informací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments