Domů » Bleskovky » Benchmark zachytil neznámá zařízení s Androidem od finské Nokie

Benchmark zachytil neznámá zařízení s Androidem od finské Nokie

Již na konci tohoto roku bychom se mohli dočkat představení prvních smartphonů s logem finské Nokie, které pro ni vyrobí dceřiná firma čínského Foxconnu. Na rozdíl od předchozích smartphonů (nepočítáme-li řadu Nokia X) má chystané novinky pohánět operační systém Android. Nyní se dvě neznámá zařízení vystupující pod značkou Nokia objevila v benchmarku GeekBench.

nokia_hq

Ten bohužel neposkytuje tak podrobný náhled na specifikace, jako např. AnTuTu či GFXBench, takže se můžeme podívat pouze na hrubé obrysy. První zařízení s označením Nokia 5320 má pohánět čtyřjádrový procesor s taktem 2,27 GHz od Qualcommu podpořený 2 GB operační paměti. Telefon testovaný 19. srpna poháněl prastarý Android 4.4.4, s nímž se snad u nového zařízení nepotkáme.

1

Druhý model, patrně tablet, s kódovým označením RM-1490 byl zachycen 10. srpna, podle benchmarku má běžet na čipsetu AMD A8-5545M s taktem 500 MHz a 2 GB RAM. Testované zařízení rovněž disponovalo starou verzí Androidu, konkrétně 4.2.2.

2

Nutno podotknout, že testované přístroje mohou být velmi rané (případně staré) prototypy, nebo také falešné záznamy v databázi benchmarku. Jsou to však po dlouhé době první zařízení Nokia, které benchmark zachytil. Doufejme, že se o nich brzy dozvíme více informací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. První je telefon, druhý je tablet (kdo by cpal AMD A8 do mobilu)

 2. Lister0 (neregistrovaný)

  Leda by ten tablet byl dualboot. Jinak mi tam to amd taky moc nesedí.

 3. Martin (neregistrovaný)

  Divné že by měl tablet procesor z NTB který má 1,7GHz a je to Quad-Core.

  [odkaz] A8-5545M Quad-Core

  Jinak si nepamatuji že by AMD ukázala procesory pro tablety. Spíše je to FAKE.

 4. Martin (neregistrovaný)

  Já třeba našel G FLEX 2 se 4GB RAM a Procesor ARM MT6797T (Helio X25) na systému Android 6. [odkaz] Což takový G FLEX 2 není.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).