Domů » Bleskovky » Baterie nového iPhone SE není žádné terno. Reálné testy ukazují slabou výdrž

Baterie nového iPhone SE není žádné terno. Reálné testy ukazují slabou výdrž

Apple iPhone SE (2020) má být prodejním trhákem. Jeho výbava společně s perfektní cenou je receptem na úspěchem a mnohé nedostatky mu většina uživatelů odpustí. Každý z nás k telefonu přistupuje jinak a má jiný žebříček potřebných funkcí. Bez baterie a slušné výdrže se však nikdo z nás neobejde, a právě v této oblasti přijde iPhone SE (2020) vedle svých dražších sourozenců trochu zkrátka.

iphone SE
Apple svoji žhavou novinku iPhone SE (2020) propaguje jako zařízení, které nabízí hodně za málo. Tento slogan však neplatí pro baterii.

YouTube kanál Mrwhosetheboss je známý svými testy a srovnáními smartphonů. Arun Maini, který stojí za obsahem tohoto kanálu, v jednom z posledních videí porovnal výdrž baterie iPhonu SE (2020) s konkurenčními modely. A nedopadlo to zrovna nejlépe.

iPhone SE vs iPhone 11 vs iPhone 11 Pro vs Samsung vs OnePlus Battery Drain Test!

Apple iPhone SE (2020) je „vybaven“ baterií o kapacitě pouhých 1821 mAh. Ano, je sice pravda, že čísla nejsou u Applu díky perfektní optimalizaci zas tak důležitá, ale v tomto případě se ani jablečnému gigantovi nepodařilo přelstít fyziku. Malá baterie v testu Aruna vydržela pouze 3 hodiny a 46 minut a telefon skončil na posledním místě.

Tip: iPhone SE bude bestseller. Apple tím v podstatě zabil Pixel 4a

Nejvyšší model Applu, iPhone 11 Pro, se také účastnil testu a za konečných 6 hodin a 56 minut si odnesl druhé místo za vítězem jménem OnePlus 8. Apple iPhone SE (2020) tak nebude trhačem rekordů ve výdrži baterie.

📱 Nový Apple iPhone SE 2: V čem je lepší než iPhone 8 a iPhone SE? | WRTECH [4K]

V redakci už pro vás iPhone SE testujeme a brzy se můžete těšit na jeho recenzi.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments