Domů » Bleskovky » Barack Obama přirovnal nepodařenou stránku o zdravotním pojištění k iOS 7

Barack Obama přirovnal nepodařenou stránku o zdravotním pojištění k iOS 7

Ve Spojených Státech došlo k dočasnému pozastavení vládních výdajů a omezení některých služeb. Prezident Barack Obama při této příležitosti pronesl projev, při kterém vytáhl novou kartu, a byla oblíbená technologická společnost Apple. Obama přirovnal kritiku adresovanou na součást zdravotnické reformy na portálu Healtcare.gov, která umožnuje Američanům nakupovat zdravotnické služby, ale není příliš spolehlivě fungující, k systému iOS. Vydání podobné služby je prý složité a chyby se opraví za chodu, podobně jako Apple u nového iOS 7 vyřeší problémy až ve chvíli, kdy nastanou.

President Obama Delivers a Statement on the Government Shutdown

Dále Obama dodal: „Nepamatuji si, že by někdo chtěl zastavit prodej iPhonů nebo iPadů, nebo vyhrožoval uzavřením společnosti, pokud to neprovede. Takhle to v Americe neděláme, nevoláme aktivně po neúspěchu.“ Problémy podle něj leží v přetížení serverů a přihlašovacího systému velkým počtem nových uživatelů.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).