Bang & Olufsen odhaluje sluchátka pro Xbox. Stojí stejně jako samotná konzole

Bang and olufsen beoplay portal 1

Dánská firma Bang & Olufsen je známá především svými prémiovými sluchátky. Jak se zdá, Dánům se zalíbilo hraní, a tak se rozhodli vytvořit luxusní bezdrátová herní sluchátka. Bang & Olufsen Beoplay Portal jsou určená pro náročné hráče, kteří si rádi připlatí za zvuk prvotřídní kvality.

Bang & Olufsen Beoplay Portal se oproti klasickým bezdrátovým sluchátkům odlišují především podporou proprietárního standardu pro periferie, který využívá Xbox. Ten bohužel není schopen připojit periferie skrze Bluetooth. Beoplay Portal ale také disponují technologií Bluetooth 5.1, takže je můžete spárovat i jinými zařízeními, než je Xbox.

Bang and olufsen beoplay portal 2
Bang & Olufsen Beoplay Portal

Z výbavy sluchátkům nechybí nic zásadního. Přítomné je aktivní potlačení hluku, speciální herní mód, jenž se aktivuje po připojení sluchátek bezdrátově či skrze USB-C v případě PC, 3,5mm jack, 40mm měniče, Dolby Atmos či výdrž až 12 hodin na jedno nabití v případě současného připojení přes oba bezdrátové standardy nebo až 24 hodin v případě připojení pouze skrze Bluetooth s aktivovaným potlačením hluku.

Bang and olufsen beoplay portal 3
Bang & Olufsen Beoplay Portal

Nepřehlédněte – Recenze Xbox Series X: budoucnost hraní podle Microsoftu

Za co si ale skutečně připlácíte, jsou materiály a provedení. Náušníky jsou obaleny jehněčí kůží a textilie je z bambusových vláken. Mušle jsou poté vyrobeny z anodizovaného hliníku. Použité materiály srazily váhu na úctyhodných 282 gramů. Cena je nicméně velmi podobná samotné herní konzoli – 499 dolarů (cca 11 300 korun). Sluchátka BeoPlay Portal budou dostupná v černé, šedé a modré barvě a do prodeje vstoupí 29. dubna. Vzniká zde nicméně otázka, jestli takto drahá sluchátka pro své hraní opravdu potřebujete.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku