Audi ukázalo koncept luxusního elektromobilu budoucnosti. Na délku má 5,5 metru

Audi Urbansphere 04

Audi přišlo s novým konceptem vozidla pro města budoucnosti. Má to ale háček – možná se do jejich ulic se svými megalomanskými rozměry ani nevejde. Měří totiž 5,5 metru na délku, 2 metry na šířku a 1,78 metru na výšku. Je tedy větší než nový Cadillac Escalade.

Audi Urbansphere 01
Audi Urbansphere

Ačkoliv byl koncept Urbansphere vytvořen speciálně pro čínská města s extrémně hustým provozem, své využití by měl najít i v dalších hustě zalidněných oblastech světa. Vzhledem k některým studiím ale tento koncept nedává žádný smysl, protože právě velká auta jsou ve městech větším nebezpečím pro chodce a cyklisty.

The next chapter in high-class mobility | The Audi urbansphere concept

Při návrhu vozidla se velká pozornost soustředila na interiér, který má fungovat spíše jako obývák a mobilní kancelář, a to i vzhledem k tomu, že se u nového Audi Urbansphere počítá s autonomním řízením. Elektromobil obutý do 24″ kol nabídne čtyři místa pro pasažéry, přičemž v zadní sedačce se můžete skoro jako u zubaře naklonit dozadu a vysunout opěrku nohou.

Pro zadní řadu sedadel bude k dispozici velký OLED displej v průhledném provedení, který umožní pohodlné sledování filmů nebo komunikaci prostřednictvím videokonferencí. Akumulátor s kapacitou 120 kWh zvládne nabití z 5 na 80 % během 25 minut, během deseti minut pobytu u nabíječky získáte 300 km jízdy. Celkový dojezd při plném dobití má dosahovat 750 km.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku