Asus ZenFone 8 dostává Android 12. Herní řada ROG se dočká později

Asus ZenFone 8 Flip recenze

Tchajwanská společnost Asus je známější svými notebooky, nicméně i ve světě chytrých telefonů má co říci. Takový ZenFone 8 Flip či ROG Phone 5 se sice zaměřuje na užší cílovou skupinu, v davu se s nimi ale rozhodně neztratíte. Nyní vychází Asus uživatelům svých smartphonů vstříc a přidává se například k Samsungu, Xiaomi či OnePlus, které už pomalu začaly své portfolio aktualizovat na Android 12.

Asus Zenfone 8 012
Asus ZenFone 8 a ZenFone 8 Flip dostávají aktualizaci na Android 12

Asus dnešním dnem začíná aktualizovat své vlajkové modely ZenFone 8 a ZenFone 8 Flip, čímž plní svůj slib, ve kterém se zavázal, že v prosinci letošního roku uvolní první aktualizace na Android 12. Balíček má okolo 3 GB a kromě nové verze operačního systému přináší nový vzhled celé řady aplikací Asusu, upravenou notifikační lištu, větší důraz na nastavení soukromí či nový design ikon. Zároveň Asus upozorňuje, že některé aplikace třetích stran nemusejí být s novou verzí systému kompatibilní.

Starší modely a herní mašiny dostanou Android 12 později

Android 12 dorazí také na další smartphony z portfolia tchajwanského výrobce – herní smartphone ROG Phone 5 se dočká v prvním kvartálu příštího roku, zatímco ZenFone 7 (Pro) a ROG Phone 3 budou aktualizovány v první polovině roku 2022.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku