Domů » Bleskovky » ASUS VivoWatch SP: chytré hodinky s GPS, dvoutýdenní výdrží a měřením EKG i krevního tlaku

ASUS VivoWatch SP: chytré hodinky s GPS, dvoutýdenní výdrží a měřením EKG i krevního tlaku

ASUS dnes na tiskové konferenci v Berlíně nepředstavil jen herní smartphone ROG Phone II se Snapdragonem 855+, ale premiéru si zde odbyly také chytré hodinky ASUS VivoWatch SP. Ty se pyšní voděodolností až do hloubky 50 metrů, kruhovým displejem s rozlišením 320 x 320 px, výdrží až 14 dní na jedno nabití, integrovanou GPS a plejádou senzorů pro měření nejrůznějších aktivit. Nechybí ani měření krevního tlaku či EKG.

ASUS VivoWatch SP 3

Dvoutýdenní výdrž u chytrých hodinek nebývá standardnem. ASUS této hodnoty dosahuje díky unikátní technologii displeje, která je až o 97 % úspornější, než klasické OLED panely. Při pohledu na displej jsem ale měl pocit, že má blíže k monochromatickým panelům, i když je samozřejmě barevný. Díky transreflexivní technologii je navíc zajištěna skvělá čitelnost na venkovním sluníčku.

ASUS VivoWatch SP

Kromě standardních sportovních aktivit hodinky umějí měřit i plavání. Díky integrované GPS nechybí velmi přesný tracking, barometr zase přidá informace o výškovém profilu trasy. Nezapomnělo se ani na pokročilé monitorování spánku či měření úrovně stresu. Veškeré naměřené hodnoty se ukládají do mobilní aplikace, kde si je můžete v přehledných grafech prohlížet. Aplikace zároveň funguje jako váš trenér a na základě naměřených hodnot vám zobrazuje nejrůznější tipy a rady.

ASUS VivoWatch SP hands-on at IFA 2019

Monitoring všeho, na co si vzpomenete

Velkým lákadlem rozhodně bude přítomnost EKG a PPG senzorů, díky kterým změříte nejen srdeční tep, ale i srdeční tlak či okysličení krve, což je faktor, který během spánku výrazně ovlivňuje to, jak dobře se ráno po probuzení cítíte.

ASUS VivoWatch SP 2

ASUS VivoWatch SP se ve světě mají začít prodávat v průběhu prosince. Informace o dostupnosti a ceně na českém trhu zatím nemáme k dispozici, ale odhadujeme, že by u nás mohly být dostupné za zhruba 8 tisíc Kč.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Nebude se jednat o podobný displej jakop byl na Sony Smartwatch 3?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).