Sledujte nás na YouTube

Asus v prvním čtvrtletí prodal tři miliony tabletů

Asus je společnost, která se snaží uspět na poli mobilních zařízení již velmi dlouho a nebojí se různých originální konceptů, jako je PadFone (recenze druhé generace). Díky Nexusu 7 se dostal do většího povědomí běžný spotřebitelů. Vypadá to, že se to projevuje i na prodejích, za první tři měsíce letošního roku měly prodeje tabletů dosáhnout na hranici tří milionů, což není vůbec špatné číslo.

Cílem společnosti je prodat 12 milionů tabletů v průběhu celého roku, což jsou reálné cíle a určitě ne ambiciózní. Apple dokázal prodat 23 milionů tabletů iPad během posledních tří měsíců roku 2012. Asus si troufá jen na polovinu během celého roku. Další cíl, který si tchajwanský výrobce stanovil, je jeden milion prodaných chytrých telefonů v průběhu letošního roku.

David Podzimek

4 komentáře

 1. Peete (neregistrovaný)

  Asus mi nevadí a úspěchy mu jen a jen přeju :-)

 2. aeon101 (neregistrovaný)

  Krome PadFonu, cize temer jedineho telefonu (mysleno bez tabletu) ani nic jineho nevyrabi, takze to zadne prekvapeni neni. Ale Asus je pro mne sympatak (az na marketing) a preji mu uspech.

  • uni (neregistrovaný)

   Neměli úplně špatnou sérii PDA, rozhodně zajímavější než např. Acer nebo nějaké Yakumo apod., ale nějak se jim nedařilo evoluvat produktovou řadu, v komunikátorech s WM byla vidět křeč, na Android ani nepřešli. Škoda, ale očividně chyběla nějaká hlava udávající smysl produktům. Teď jsou to takoví Cimrmanové…

 3. chlumik (neregistrovaný)

  Asus je firma které fandím nesnaží se kopírovat a jde si vlastní cestou. Myslím, že kvalita jejich výrobků jde taky nahoru snad jim to vydrží.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *