Asus údajně chystá levný tablet s Androidem a 7″ displejem

Současné „šílenství“, které panuje okolo sedmipalcových tabletů jistě zaregistroval nejeden z vás. Proto tedy není divu, že téměř každý výrobce se nyní snaží ukousnout z tohoto pomyslného koláče co největší sousto. Vyjímku netvoří ani společnost Asus, která údajně pracuje na sedmipalcovém tabletu, který by měl spatřit světlo světa na začátku příštího roku. Ze zákulisí přicházejí zvěsti hovořící o jeho výbavě, která by měla zahrnovat procesor WM8950, grafickou jednotku Mali 400, 1 GB operační paměti a displej o úhlopříčce 7“ s rozlišením 1024 x 600 pixelů.

Podle dalších spekulací můžeme očekávat interní úložiště s kapacitou 8 GB, které bude dále rozšiřitelné díky slotu na paměťové microSD karty. Přítomný slot by se mohl stát největší zbraní, jímž bude útočit na příbuzný Nexus 7, kterému je jeho absence často vytýkána. Z neoficiálních zdrojů též přicházejí informace o integrovaném akumulátoru s kapacitou 4270 mAh, čelní 1Mpx kamerce a Androidu ve verzi 4.2. Oficiální uvedení je údajně naplánováno na první čtvrtletí roku 2013 a jeho prodejní cena má činit velice příjemných 226 USD (zhruba 4 400 Kč).

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku