Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Asus Transformer Book Trio: Tři zařízení a dva operační systémy v jednom balení (videopohled)

Asus Transformer Book Trio: Tři zařízení a dva operační systémy v jednom balení (videopohled)

Asus na veletrh IFA dovezl velké množství svých produktů, mezi kterými nesmělo chybět ani konvertibilní zařízení s názvem Transformer Book Trio. Ten byl sice světu představen už 3. června, ale až nyní jsme si novinku mohli krátce vyzkoušet. Transformer Book Trio lze díky chytře vymyšlenému systému používat jako tablet, ultrabook či desktopové PC.

 

V případě tabletu novinka nabídne operační systém Android ve verzi 4.2.2 a FullHD displej s úhlopříčkou 11,6″. O pohon se stará Intel Atom Z2760 s taktem 1,6 GHz a 2 GB paměti RAM. Pro uživatelská data je k dispozici 16/32/64 GB.

 

V momentě, kdy tablet spojíte s klávesnicovým dokem, promění se Transformer Book Trio ve výkonný ultrabook. V klávesnici se kromě 33Wh akumulátoru nachází třetí generace (Hashwell) procesoru Intel Core i7-4500U (vyrábět se bude i varianta s Core i5), 4 GB operační paměti a 1TB disk. V notebookovém režimu zároveň dojde k přepnutí z operačního systému Android na Windows 8. Třetí možností využití je připojení doku k extérnímu monitoru.

Poslední zajímavostí je podpora bezdrátového přenosu obrazu skrze technologii Intel WiDi 4.1. Co se týká výdrže, tak se systémem Android by neměl být problém se dostat na hranici pátnácti hodin. V případě systému Windows 8 se i navzdory přítomnosti úsporného procesoru Hashwell výdrž nepřehoupne přes 5 hodin.

  

  

  

Jak jsme již avizovali v úvodu, Transformer Book Trio se poprvé odhalil již před několika měsíci, nicméně ani do dnešního dne výrobce nezveřejnil žádné konkrétní údaje o ceně; obecný je i termín dostupnosti – dočkat bychom se měli někdy v průběhu čtvrtého kvartálu tohoto roku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments