Asus připravuje nabušené Pocket PC P750 s WM6, UMTS/HSDPA, GPS a 520 MHz CPU

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Před několika dny se na internetu objevily spekulace ohledně nového modelu, který Asus ve svých laboratořích pečlivě připravuje. Nyní již známe tvář nového komunikátoru a rovněž i jeho hardwarové parametry, podle kterých se zdá, že Asus “do toho konečně udeřil”. Nové Pocket PC P750 nabídne jako většina novinek Windows Mobile 6 ve verzi Professional. Velice lákavě vypadá i použitý procesor Marvel (Intel) Xscale, který bude pracovat na frekvenci 520 MHz. Dost často při představování nových zařízení kritizuji velikost RAM, u Asuse se ale můžeme těšit na pěknou kombinaci 128MB RAM a 256MB ROM, třikrát hurá. Telefonní funkce bude zajišťovat quad-bandový GSM modul s podporou GPRS/EDGE třídy 10, nezapomnělo se ale ani na podporu UMTS včetně HSDPA.

Pro přístup k bezdrátovým sítím bude k dispozici integrovaný Wi-Fi modul s podporou standardů 802.11 b/g a samozřejmě i Bluetooth (pravděpodobně ve verzi 2.0). Ani uživatelé navigace nepřijdou zkrátka, P750 je určitě potěší integrovaným GPS čipem SiRF Star III. Zážitky z dovolené bude možné zdokumentovat 3,2MPx fotoaparátem s funkcí Auto Focus.

-

Podle uniklé fotografie vypadá nový Asus skutečně elegantně, mnozí jistě ocení i integrovanou numerickou klávesnici, která se u kapesních počítačů v poslední době objevuje stále častěji. Zatím nevíme, jak na tom bude displej a jaký typ paměťových karet bude komunikátor podporovat. Můj tip je, že půjde o klasický QVGA displej s úhlopříčkou 2,8″, ale třeba se nakonec i zde dočkáme překvapení. Podle internetových zdrojů by se měl Asus P750 objevit na evropském trhu v říjnu tohoto roku.

-

Zdroj: the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku