Domů » Články » Asus připravuje nabušené Pocket PC P750 s WM6, UMTS/HSDPA, GPS a 520 MHz CPU

Asus připravuje nabušené Pocket PC P750 s WM6, UMTS/HSDPA, GPS a 520 MHz CPU

-Před několika dny se na internetu objevily spekulace ohledně nového modelu, který Asus ve svých laboratořích pečlivě připravuje. Nyní již známe tvář nového komunikátoru a rovněž i jeho hardwarové parametry, podle kterých se zdá, že Asus „do toho konečně udeřil“. Nové Pocket PC P750 nabídne jako většina novinek Windows Mobile 6 ve verzi Professional. Velice lákavě vypadá i použitý procesor Marvel (Intel) Xscale, který bude pracovat na frekvenci 520 MHz. Dost často při představování nových zařízení kritizuji velikost RAM, u Asuse se ale můžeme těšit na pěknou kombinaci 128MB RAM a 256MB ROM, třikrát hurá. Telefonní funkce bude zajišťovat quad-bandový GSM modul s podporou GPRS/EDGE třídy 10, nezapomnělo se ale ani na podporu UMTS včetně HSDPA.

Pro přístup k bezdrátovým sítím bude k dispozici integrovaný Wi-Fi modul s podporou standardů 802.11 b/g a samozřejmě i Bluetooth (pravděpodobně ve verzi 2.0). Ani uživatelé navigace nepřijdou zkrátka, P750 je určitě potěší integrovaným GPS čipem SiRF Star III. Zážitky z dovolené bude možné zdokumentovat 3,2MPx fotoaparátem s funkcí Auto Focus.

-

Podle uniklé fotografie vypadá nový Asus skutečně elegantně, mnozí jistě ocení i integrovanou numerickou klávesnici, která se u kapesních počítačů v poslední době objevuje stále častěji. Zatím nevíme, jak na tom bude displej a jaký typ paměťových karet bude komunikátor podporovat. Můj tip je, že půjde o klasický QVGA displej s úhlopříčkou 2,8″, ale třeba se nakonec i zde dočkáme překvapení. Podle internetových zdrojů by se měl Asus P750 objevit na evropském trhu v říjnu tohoto roku.

-

Zdroj: the::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Samozřejmě, že displej bude dotykový (viz ta poznámka o WM6 Professional). U ASUSu P525 je to stejné – všechna Pocket PC / PDA mají dotykový displej, Smartphone telefony (s WM) nikoliv.

  2. Na IrDA bych moc nesázel, nevím jak ASUS, ale ostatní výrobci od něj pomalu upouští…

  3. Tak tohle je moooc pekny strojecek s moooc hezkymi parametry. Ten by se hezky vyjimal na mem opasku

  4. Kdyz se mrknes sem [odkaz] , tak se doctes proc smartphone.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).