TOPlist

Asus P750: A je to tady, VGA displej aktivován neoficiální cestou!

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Občas se u nějakého komunikátoru objeví skrytá vlastnost, kterou výrobce v oficiální specifikaci zatajil, a většinou pak přichází na řadu práce uživatelské komunity. Stalo se to například už dříve u HTC P3600 Trinity, u které byl později aktivován GPS čip a o několik měsíců později na to výrobce dokonce zareagoval vydáním oficiální GPS enabled ROM. Před několika dny jsme vás informovali o tom, že Asus P750 obsahuje displej, který je schopný pracovat v QVGA i VGA rozlišení, i když výrobce samotný ve specifikaci uvádí pouze podporu QVGA režimu.

Netrvalo dlouho, a šikovným uživatelům s přezdívkami Sorg a GreateVK z fóra AsusMobile.ru se podařilo upravit ROM do takové podoby, aby byla schopna pracovat právě s VGA displejem. Po několika probdělých nocích a spoustě pokusů se jim povedl opravdu husarský kousek, aktivace VGA.

Vlastnosti displeje
-

Asus P750 je vybavený displejem od společnosti TPO, konkrétně se jedná o typ TD026TTEA1. Jeho úhlopříčka je ale pouze 2.6\”, což je pro QVGA rozlišení ještě použitelné, nicméně při aktivaci VGA režimu je text opravdu titěrný. Trochu mi tedy uniká podstata toho, proč TPO vyrábí tak malý displej s podporou VGA, přesto je aktivace tohoto rozlišení u P750ky velice zajímavou událostí, která potěší spoustu majitelů. Otázkou ale zůstává, zda si při velikosti úhlopříčky budou schopni na tak malé rozlišení zvyknout, nebo zda se po vyzkoušení raději vrátí ke standardní QVGA verzi systému.

Asus P750 s aktivním VGA displejem
-

Neoficiální VGA enabled ROM zatím není k dispozici, nicméně autoři slibují, že pokud vše půjde podle plánu, mohla by světlo světa spatřit už v průběhu příštího týdne (o vydání vás budeme informovat). Je ale dobré vědět, že řada aplikací od výrobce je optimalizována pro QVGA rozlišení a s vyšším rozlišením bude jejich grafika vypadat o poznání hůře, jelikož systém bude rozložení interpolovat na 480×640px z původních 240×320px.

Zdroj: MoDaCo

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku