Ascend W1 a W2: První Huawei s Windows Phone 8

Už v minulosti se objevily informace o tom, že společnost Huawei chystá na trh uvést chytré telefony s operačním systémem Windows Phone 8 a nyní tyto zprávy dostávají jasnější podobu. Dočkat bychom se měli hned dvou modelů s označením Ascend W1 a Ascend W2. W1 bude patřit spíše do střední třídy, W2 by pak měl být novou vlajkovou lodí výrobce.

 blank 
Ilustrační obrázek

Huawei volí stejnou strategii jako Nokia a HTC, kteří také představili po dvou modelech s Windows Phone 8, které svou odlišnou výbavou cílí na širší skupiny uživatelů. Přesnější hardwarové parametry zatím neznáme, ale můžeme si tipnout, že Ascend W1 nabídne WVGA displej a menší vnitřní úložiště, zatímco Ascend W2 bude servírovat HD displej s větší úhlopříčkou a výkonnější procesor. Je možné, že se oficiálního představení obou telefonů dočkáme už toto úterý 25. září. Huawei u svých zařízení vždy přicházelo s poměrně příznivou cenou, proto očekáváme, že oba Ascendy budou cenově dostupnější, než nové Lumie (820 a 920) či HTC (8S a 8X).

Zdroj

Autor článku blank
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku