Domů » Bleskovky » Ascend W1 a W2: První Huawei s Windows Phone 8

Ascend W1 a W2: První Huawei s Windows Phone 8

Už v minulosti se objevily informace o tom, že společnost Huawei chystá na trh uvést chytré telefony s operačním systémem Windows Phone 8 a nyní tyto zprávy dostávají jasnější podobu. Dočkat bychom se měli hned dvou modelů s označením Ascend W1 a Ascend W2. W1 bude patřit spíše do střední třídy, W2 by pak měl být novou vlajkovou lodí výrobce.

  
Ilustrační obrázek

Huawei volí stejnou strategii jako Nokia a HTC, kteří také představili po dvou modelech s Windows Phone 8, které svou odlišnou výbavou cílí na širší skupiny uživatelů. Přesnější hardwarové parametry zatím neznáme, ale můžeme si tipnout, že Ascend W1 nabídne WVGA displej a menší vnitřní úložiště, zatímco Ascend W2 bude servírovat HD displej s větší úhlopříčkou a výkonnější procesor. Je možné, že se oficiálního představení obou telefonů dočkáme už toto úterý 25. září. Huawei u svých zařízení vždy přicházelo s poměrně příznivou cenou, proto očekáváme, že oba Ascendy budou cenově dostupnější, než nové Lumie (820 a 920) či HTC (8S a 8X).

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. už se na něj těším :) už aby bylo uterý a doufám že se dostanou i na český trh :)

 2. xheretic (neregistrovaný)

  já čekám na první vodotěsné WP8…kdyby Sony WP nezařízla, tak bych sázel na ně, ale takhle…

  • něco jako bylo tohle:

   [odkaz]

  • Tak to hej… To by som si povedať dal… Vnútro Lumia 920, vonkajšok IS12T (vodeodolnosť)… To by bolo ako by český bratia povedali, žúžo! :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).