Ascend P1: Vlajková loď Huawei dorazila na český trh

Společnost Huawei uvedla na český trh svou novou vlajkovou loď – model Ascend P1 s operačním systémem Android 4.0. Po designové stránce se jedná o poměrně zdařilý smartphone, který má v nejtenčím bodě tloušťku jen 7,7 mm. Telefon je vybaven 1,5 GHz dvoujádrovým procesorem TI OMAP 4460 Cortext-A9 a kapacitním qHD Super AMOLED displejem s 960 × 540 pixelů a úhlopříčkou 4,3″, který chrání odolné sklo Gorilla Glass. Operační systém má k dispozici 1 GB RAM, pro uživatelská data je připravena 4GB interní paměť, kterou je možné dále rozšířit pomocí microSD karet. Optimální grafický výkon telefonu dále podporuje samostatný grafický čip PowerVR SGX 540, který uživatelé ocení při hraní 3D her, sledování HD filmů či provozu náročných aplikací. 

   

Ascend P1 dále zaujme 8MPx fotoaparátem s BSI snímačem, autofokusem, dvojitým LED bleskem, technologií HDR a nahráváním videa ve vysokém Full HD rozlišení s rychlostí 30 snímků za vteřinu. Nechybí ani přední kamera pro videohovory, která disponuje rozlišením 1,3 megapixelu. K dispozici je dále FM rádio s RDS a díky integrované technologii Dolby Mobile 3.0 si uživatelé vychutnají kvalitní „5.1“ kanálový prostorový zvuk. 

 

Podle slov výrobce by model Ascend P1 měl zvládnout dva dny výdrže při běžném používání. Té má být dosaženo jednak díky jejich unikátní technologii řízení a optimalizace spotřeby energie, a také díky kapacitě akumulátoru 1670 mAh. Zda tomu tak opravdu bude se přesvědčíme, jakmile budeme mít telefon k dispozici na recenzi. Doporučená koncová cena byla stanovena na 11 499 Kč včetně DPH.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku