Domů » Bleskovky » Ascend P1: Vlajková loď Huawei dorazila na český trh

Ascend P1: Vlajková loď Huawei dorazila na český trh

Společnost Huawei uvedla na český trh svou novou vlajkovou loď – model Ascend P1 s operačním systémem Android 4.0. Po designové stránce se jedná o poměrně zdařilý smartphone, který má v nejtenčím bodě tloušťku jen 7,7 mm. Telefon je vybaven 1,5 GHz dvoujádrovým procesorem TI OMAP 4460 Cortext-A9 a kapacitním qHD Super AMOLED displejem s 960 × 540 pixelů a úhlopříčkou 4,3″, který chrání odolné sklo Gorilla Glass. Operační systém má k dispozici 1 GB RAM, pro uživatelská data je připravena 4GB interní paměť, kterou je možné dále rozšířit pomocí microSD karet. Optimální grafický výkon telefonu dále podporuje samostatný grafický čip PowerVR SGX 540, který uživatelé ocení při hraní 3D her, sledování HD filmů či provozu náročných aplikací. 

   

Ascend P1 dále zaujme 8MPx fotoaparátem s BSI snímačem, autofokusem, dvojitým LED bleskem, technologií HDR a nahráváním videa ve vysokém Full HD rozlišení s rychlostí 30 snímků za vteřinu. Nechybí ani přední kamera pro videohovory, která disponuje rozlišením 1,3 megapixelu. K dispozici je dále FM rádio s RDS a díky integrované technologii Dolby Mobile 3.0 si uživatelé vychutnají kvalitní „5.1“ kanálový prostorový zvuk. 

 

Podle slov výrobce by model Ascend P1 měl zvládnout dva dny výdrže při běžném používání. Té má být dosaženo jednak díky jejich unikátní technologii řízení a optimalizace spotřeby energie, a také díky kapacitě akumulátoru 1670 mAh. Zda tomu tak opravdu bude se přesvědčíme, jakmile budeme mít telefon k dispozici na recenzi. Doporučená koncová cena byla stanovena na 11 499 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

  1. Docela zatim drahej nato že je to Huawei…

  2. satai (neregistrovaný)

    Neni vlajkova lod Ascend D?

  3. To rozlišení k rozlišení..no..no… asi by to chtělo vyšší. A to se nebavíme o tom, že je to vlajková loď, kde je konkurence očividně dál:-)

  4. tomas85sk (neregistrovaný)

    vlajkova lod je Ascend D Quad a nie tento model a oproti nemu nieje konkurencia dalej.

  5. Pěkný ale proč tam cpou TI OMAP 4460 Cortext-A9???? Nechám si zajít za tu cenu chuť.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).