Sledujte nás na YouTube

Archos Arnova 8b G2 představen: Další levný tablet s Androidem

Společnost Archos představila svůj další tablet s názvem Arnova 8b G2, který bude cílit především na méně náročné uživatele. Zařízení se pochlubí dotykovým displejem s úhlopříčkou 8“ a rozlišením 800 x 600 pixelů. O plynulý chod tabletu by se měl postarat jednojádrový procesor ARM Cortex A8 s taktem 1 GHz a 512 MB operační paměti. Další výbava zahrnuje přední VGA kamerku, Wi-Fi (802.11 b/g), Bluetooth a microUSB konektor. Tablet bude dostupný ve dvou variantách, které se od sebe budou lišit pouze v kapacitě interní paměti (4/8 GB). Úložný prostor půjde dále rozšířit za pomoci slotu na microSD karty.

-

Tablet poběží na operačním systému Android ve verzi 2.3 Gingerbread, což považuji za jeho největší nedostatek. O případném updatu na vyšší verzi Androidu se výrobce bohužel nevyjádřil. Naopak největším lákadlem se zřejmě stane cena, která bude činit 180 USD (zhruba 3 380 Kč). Archos Arnova 8b G2 bude dostupný zpočátku na francouzském trhu a posléze se dostane i do zbytku Evropy. Přesný termín zahájení prodeje neznáme, nicméně zákulisní informace hovoří, že se tak stane v květnu letošního roku. 

Zdroj: Pocketnow

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentáře

  1. uni (neregistrovaný)

    Jestli někdo na MWC představí telefon nebo tablet s Androidem 2.x a 3.x, tak ho vezmu za … a pověsím do průvanu.

    • Tablety s Androidem 2.3 na MWC raději ani fotit/točit nebudu, ale doufám, že bude spíše záplava zařízení s ICS (a zatím to tak docela i vypadá, když nepočítám tohle dítko z bleskovky).

  2. laik (neregistrovaný)

    Mě by spíše zajímalo jestli na výstavě bude nějaká konkurence pro Samsung galaxy tab 7 plus. Páč scháním nějaký pádlo co umí telefonovat.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *