Domů » Bleskovky » Archos 101 XS: Slušně vybavený tablet s klávesnicí zamíří do Evropy

Archos 101 XS: Slušně vybavený tablet s klávesnicí zamíří do Evropy

Nejnovějsí a zároveň nejlépe vybavený tablet 101 XS od výrobce Archos se má v nejbližší době objevit i na pultech evropských prodejců. Uživatelé se tak můžou těšit na poměrně slušně vybavené zařízení, jehož součástí bude i klávesnice v podobě dokovací stanice. Stěžejní výbavu tvoří 10,1“ displej využívající technologie MVA s rozlišením 1280 x 800 pixelů, dvoujádrový procesor OMAP4470 (ARM Cortex A9) s taktem 1,5 GHz, grafický akcelerátor PowerVR SGX544 a 1 GB operační paměti. Kapacita interního úložiště činí 16 GB, které je dále rozšiřitelné za pomoci paměťových microSD karet (až 64 GB).

   

V další výbavě samozřejmě nechybí ani kamerka pro videokomunikaci, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS, microUSB port a mini HDMI konektor. Archos 101 XS běží na operačním systému Android 4.0 s příslíbenou aktualizací na verzi systému 4.1, která by měla dorazit nejpozději do konce letošního roku. Co se týče ceny, tak ta by neměla přesáhnout částku 300 £ (zhruba 9000,- Kč) a to včetně klávesnice, která se má stát součástí základního balení. Bezesperu se jedná o slušně vybavené zařízení, nicméně otázkou zůstává, jak na tom bude dílenské zpracování, které u tabletů Archos nebylo vždy příkladné.

   

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. Pomer cena/ vykon/ dizajn na skvele urovni. Otazkou je opravdu dilenske zpracovani. A co 3G, bude?

  2. qwertik (neregistrovaný)

    Dílenské zpracování? Měli jste Archos někdy v ruce? Já s nimi po této stránce neměl nikdy jediný problém.

  3. A už to má konečně nějaký market, nejlépe ten oficiální?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).