Domů » Články » Apríl: Nokia připravuje svůj první smartphone s Windows Mobile 6

Apríl: Nokia připravuje svůj první smartphone s Windows Mobile 6

Před několika měsíci internetem zahýbala informace o tom, že Sony Ericsson připravuje první Windows Mobile komunikátor, a nyní se na podobný krok chystá i finská Nokia, která doposud podobně jako SE, prodávala chytré telefony pouze s operačním systémem Symbian.

Už v úvodu ale prozradím, že chystaný komunikátor od Nokie taková bomba jako XPERIA X1 nebude, i tak je ale tento krok výrobce zajímavou událostí, a třeba se v budoucnu dočkáme i dalších Windows Mobile komunikátorů se štítkem Nokia.

Proslýchá se, že finský gigant představí na veletrhu CTIA Wireless 2008, který se koná v Las Vegas od dnešního dne do 3. dubna, komunikátor s názvem Nokia 61wm. Hardwarově by mělo jít o zcela totožné zařízení, jako původní Nokia E61, také design zůstane stejný, změní se jen některá tlačítka, která jsou specifická pro Windows Mobile 6 Standard. Zkušenější uživatelé již podle verze systému poznali, že půjde o telefon bez dotykového displeje.

-

Model Nokia 61wm ale bude určený pouze pro americký trh. Nokia si rovněž v posledních měsících licencovala několik produktů společnosti Microsoft, jmenujme například DRM, Windows Media, ActiveSync (push e-mail) a oba výrobci také pracují na symbianové verzi mobilního Silverlightu. Další informace by měly následovat po ukončení keynote Roberta Bacha (Microsoft), který bude na CTIA o spolupráci Nokie a Microsoftu dnes hovořit. Uvidíme tedy, jak se celá situace vyvine, o průběhu vás samozřejmě budeme informovat.

Aktualizováno: Apríl :)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

  1. Je to fakt paráda, že se Sony Ericsson i Nokia konečně vydali správným směrem, tedy k Windows Mobile. Jen tak dál… Aspoň bude větší konkurence a tím pádem pro nás lepší a výkonnější WM stroje.

  2. No hura…jestli to fakt bude, tak parada….az udelaji s windowsama E90, konecne zase bude idealni zarizeni na svete…

  3. hmmm… kalkulacka s WinMobile to se treba nekomu muze hodit

  4. jaká kalkulačka normální E61i

  5. Z pocatku mi to taky nedavalo logiku proc Nokia s WM…:D. Jeste doporucuju precist si clanek na Technetu o tom, jak Google „koupil“ internet. :D

  6. to pisatel> škoda že jsi ten screen PPC narval do E61, když prostřední foto windows mobile je v E61i, jinak by se určitě chytlo víc lidí

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).