TOPlist

Apríl: Nokia připravuje svůj první smartphone s Windows Mobile 6

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Před několika měsíci internetem zahýbala informace o tom, že Sony Ericsson připravuje první Windows Mobile komunikátor, a nyní se na podobný krok chystá i finská Nokia, která doposud podobně jako SE, prodávala chytré telefony pouze s operačním systémem Symbian.

Už v úvodu ale prozradím, že chystaný komunikátor od Nokie taková bomba jako XPERIA X1 nebude, i tak je ale tento krok výrobce zajímavou událostí, a třeba se v budoucnu dočkáme i dalších Windows Mobile komunikátorů se štítkem Nokia.

Proslýchá se, že finský gigant představí na veletrhu CTIA Wireless 2008, který se koná v Las Vegas od dnešního dne do 3. dubna, komunikátor s názvem Nokia 61wm. Hardwarově by mělo jít o zcela totožné zařízení, jako původní Nokia E61, také design zůstane stejný, změní se jen některá tlačítka, která jsou specifická pro Windows Mobile 6 Standard. Zkušenější uživatelé již podle verze systému poznali, že půjde o telefon bez dotykového displeje.

-

Model Nokia 61wm ale bude určený pouze pro americký trh. Nokia si rovněž v posledních měsících licencovala několik produktů společnosti Microsoft, jmenujme například DRM, Windows Media, ActiveSync (push e-mail) a oba výrobci také pracují na symbianové verzi mobilního Silverlightu. Další informace by měly následovat po ukončení keynote Roberta Bacha (Microsoft), který bude na CTIA o spolupráci Nokie a Microsoftu dnes hovořit. Uvidíme tedy, jak se celá situace vyvine, o průběhu vás samozřejmě budeme informovat.

Aktualizováno: Apríl :)

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku