Domů » Bleskovky » Apple Watch záchranily život veslařce, které vítr znemožnil návrat na břeh

Apple Watch záchranily život veslařce, které vítr znemožnil návrat na břeh

Hodinky Apple Watch v minulosti již několikrát pomohly zachránit lidský život. S nejnovějším příběhem se nyní svěřila žena z Massachusetts, která se vydala pádlovat (v rámci sportu zvaného paddleboarding) z tamní Nahant Beach. Nečekaně silný vítr jí totiž znemožnil návrat na pobřeží. Naštěstí měla na ruce chytré hodinky, s jejichž pomocí kontaktovala tamní hasiče. Informaci přenesl server The Boston Globe.

paddleboarding apple keynote 2017

The Boston Globe obdržel audiozáznam hovoru, v němž žena záchranářům vysvětluje, že se kvůli větru čím dál více vzdaluje od břehu. Z celého incidentu byla na rozpacích a operátor se ji přes telefon snažil uklidnit.

Drama se šťastným koncem

Na scénu urychleně dorazili přístavní policisté, kteří do akce nasadili jednu ze svých lodí. Ženu se jim podařilo vypátrat několik stovek metrů od břehu a naštěstí neutrpěla žádná zranění. Na příběhu je zajímavé tako to, že právě paddleboarding využila samotná společnost Apple, když na tiskové konferenci z roku 2017 prezentovala funkčnost mobilního připojení hodinek.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

21 komentářů

 1. Reneta (neregistrovaný)

  Konečně!!!

 2. Darwinov brat Steve (neregistrovaný)

  Bohužiaľ, Apple už zasahuje aj do prirodzeného výberu ala Darwin.

  Pritom stačí málo, naučiť sa základy pred tým než vybehnem hurá na pádlo.

  • Johny (neregistrovaný)

   To není jen Apple. Ten problém je úplně jinde. Lidé se raději spolehnou na cokoliv jiného, než aby zapojili hlavu.

 3. Johny (neregistrovaný)

  *pádlařce. Mezi veslem a pádlem je rozdíl jako mezi kajakem a pramicí. Jinak očividně tady za to nemůže vítr, ale jak řiká rčení, „kdyby hloupost nadnášela…“ :D
  1. pokud se ve stoje snažila dopádlovat zpátky, samozřejmě fungovala jako plachta a přes odpor silných vln nemohla být schopná s jednim pádlem a takle hloupým záběrem dopádlovat zpět – basic knowledge 2. pokud by byla chytrá, tak si sedne nebo lehne a pokud tam nebyl silný proud, co by jí tlačil zpět, dopádlovala by vpohodě. Ani v jednom případě to tedy není problém větru, že skončila kde skončila.

 4. Martin (neregistrovaný)

  Je to pouze reklama nic víc. Určitě by si žena poradila, ale pro reklamu udělala ze sebe „hloupou“ hlavní je vydělat si pár tisíc navíc.

  • A proč si nepřivyděláš i ty, Martine? Můžeš např. předstírat, že se topíš v místním potoce a že díky voděodolnému LG telefonu ti hasiči po zavolání zachránili život. LG ti, narozdíl od hamounského Applu, určitě pošle vorla, abys měl na lepší telefon.

 5. Další ze zázraků, které by se v případě fy Apple daly již přehazovat vidlemi. Hned zítra si běžím jedny koupit a hurá na vodu!

 6. Karel (neregistrovaný)

  Jestli by ten Apple už neměl být konečně svatořečenej.

 7. JoeBlack

  Je to fajn mít u sebe zařízení, ze kterého lze volat. Speciálně když člověk vyvádí takové blbosti.
  Ještě, že svoje hodinky před pádlováním nabila.
  Tak co, budou mít AW5 dvojnásobnou výdrž kvůli monitoringu spánku? :-D

  • AW4 = 3 denní vydrž. Tak dlouho snad nikdo nepádluje :)

   • JoeBlack

    S GPS, telefonováním? Ani náhodou.

   • Johny (neregistrovaný)

    Jak dlouho máš zapnutý GPS a telefonování při pádlování? O___O

   • JoeBlack

    Baterka při telefonování vydrží hodinu, chvilku si pustíme hudbu do sluchátek, chvilku GPS … a už se blížíme.
    Samozřejmě směšná výdrž není jen parketou AW.

 8. Janek (neregistrovaný)

  Je to ve stylu: mně zachránily život hodinky „Paběda“, které se opozdily a tak jsem zmeškal autobus, který tehdy naboural. Marketingu se meze nekladou, ale podceňovat inteligenci uživatelů, to je tedy síla.

  • Johny (neregistrovaný)

   Spíš jde o to, že servery jako Smartmania se chytají všeho, co souvisí s apple, protože lidi jako ty a podobní se chytají tohoto klíčového slova jak smyslů zbavení. Proto je pak pod sebehloupějším článkem 50 komentářů jen proto, že je ve slově Apple. A redakce z toho má peníze z reklamy, takže zítra může vydat článek „díky přívěšku s logem Apple pes nakupuje v samoobsluze“ a můžou se těšit na další peníze od Janka, Jirky, Martina… Skvělý. Takže kdo je tady vlastně ten inteligenčně podceněný.

 9. Unisono (neregistrovaný)

  Inteligence Apple uživatelů se koukám limitně blíží nule… 😩

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *