Domů » Bleskovky » Apple Watch záchranily život veslařce, které vítr znemožnil návrat na břeh

Apple Watch záchranily život veslařce, které vítr znemožnil návrat na břeh

Hodinky Apple Watch v minulosti již několikrát pomohly zachránit lidský život. S nejnovějším příběhem se nyní svěřila žena z Massachusetts, která se vydala pádlovat (v rámci sportu zvaného paddleboarding) z tamní Nahant Beach. Nečekaně silný vítr jí totiž znemožnil návrat na pobřeží. Naštěstí měla na ruce chytré hodinky, s jejichž pomocí kontaktovala tamní hasiče. Informaci přenesl server The Boston Globe.

paddleboarding apple keynote 2017

The Boston Globe obdržel audiozáznam hovoru, v němž žena záchranářům vysvětluje, že se kvůli větru čím dál více vzdaluje od břehu. Z celého incidentu byla na rozpacích a operátor se ji přes telefon snažil uklidnit.


Drama se šťastným koncem

Na scénu urychleně dorazili přístavní policisté, kteří do akce nasadili jednu ze svých lodí. Ženu se jim podařilo vypátrat několik stovek metrů od břehu a naštěstí neutrpěla žádná zranění. Na příběhu je zajímavé tako to, že právě paddleboarding využila samotná společnost Apple, když na tiskové konferenci z roku 2017 prezentovala funkčnost mobilního připojení hodinek.


Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Reneta
Anonym
Reneta

Konečně!!!

Darwinov brat Steve
Anonym
Darwinov brat Steve

Bohužiaľ, Apple už zasahuje aj do prirodzeného výberu ala Darwin.

Pritom stačí málo, naučiť sa základy pred tým než vybehnem hurá na pádlo.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

To není jen Apple. Ten problém je úplně jinde. Lidé se raději spolehnou na cokoliv jiného, než aby zapojili hlavu.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

*pádlařce. Mezi veslem a pádlem je rozdíl jako mezi kajakem a pramicí. Jinak očividně tady za to nemůže vítr, ale jak řiká rčení, „kdyby hloupost nadnášela…“ :D
1. pokud se ve stoje snažila dopádlovat zpátky, samozřejmě fungovala jako plachta a přes odpor silných vln nemohla být schopná s jednim pádlem a takle hloupým záběrem dopádlovat zpět – basic knowledge 2. pokud by byla chytrá, tak si sedne nebo lehne a pokud tam nebyl silný proud, co by jí tlačil zpět, dopádlovala by vpohodě. Ani v jednom případě to tedy není problém větru, že skončila kde skončila.